Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kvalitného zadáka chválili, aj tak sa však bude musieť poobzerať po niečom novom

Sportnet|Publikované 11. dec 2003 o 23:00

Košice V predchádzajúcej sezóne patril zadák Miroslav Megyesi k oporám vtedy druholigovej Čane. Zmenilo sa však "pôsobisko" hydinárov, ktorí vypadli

do III. ligy a zmenilo sa i pôsobisko Megyesiho, ktorý bol v Čani na hosťovaní ako kmeňový hráč prvoligovej Dubnice. Ocitol sa bližšie k domovu, túto jeseň totiž v III. lige Západ odohral v drese Levíc. Vyhliadky vyzerali perspektívne. "Išli sme do toho, či funkcionári či hráči s tým, že ideme na postup. Momentálne sme v päťbodovej strate na prvého a vyzerá to tak, že sa to zabalí," hovorí Miro Megyesi. "Prvé Dolné Vestenice majú plus dvanásť bodov, my plus štyri, funkcionári, zdá sa, tomu už nedávajú veľkú šancu."

Navyše, negatívne stanovisko dávajú najavo aj sponzori levického futbalu, takže s niekdajšou druholigovou baštou to nevyzerá najlepšie. "Zlyhávali sme v koncovke. Každý zápas sme mali päť šesť šancí a nevedeli sme to zúžitkovať," hovorí spoľahlivý zadák, ktorý hral v Leviciach na pravej strane obrany. Defenzíva podľa všetkého, aspoň štatistika sa prihovára práve za ňu, na nesplnení vízií vinu nenesie. "Dostali sme desať gólov, čo na polovicu súťaže nie je zlé. Čo sa týka mňa, vyslovovali so mnou spokojnosť. Ale aj tak neviem, ako to so mnou bude vyzerať."

Otázne je, ako to bude vyzerať s levickým futbalom. Vo vzduchu visí katastrofický scenár. "Možno, že sa to mužstvo rozpustí. Závisieť to bude od toho, kto bude mať aké ponuky... Neviem, asi si mysleli, že hneď po piatom kole budeme na čele s päťbodovým náskokom. Aj keď... Mužstvo sme na to mali. Nebolo tímu, ktorý by nás herne prehral. My sme zlyhávali v koncovke a nemali sme šťastie."

Rodák z Plášťoviec pri Leviciach (nar. 29. 8. 1977), odchovanec Levíc, niekdajšieho piliera II. ligy, získal druholigové ostrohy práve v Leviciach. Následne hrával za Rimavskú Sobotu, potom druhú a neskôr i prvú ligu v Dubnici. Na Považí mal v základe pevné miesto najmä počas éry Jozefa Jankecha a Petra Gergelyho, po tom, čo ho nastúpil Stanislav Griga, to už bolo horšie. Zákonite prišlo hosťovanie inde, Čaňu sme už spomínali. Nasledoval návrat tam, kde Miro Megyesi začínal, do Levíc...

Počas pôsobenia v Čani sa Miro zahľadel do Košičanky Lucie, nasledovala svadba, narodenie dnes už trojmesačnej Dianky. Spolu s rodinkou je Miro v súčasnosti v Košiciach, u svokrovcov strávi december, teda mesiac, počas ktorého má futbalové voľno. Počas neho si však musí zistiť ako ďalej.

"Z Dubnice sa mi ešte neozvali, takže neviem, ako to bude vyzerať ďalej," hovorí hráč, ktorý má s Dubnicou zmluvu do konca roka 2004. "Momentálne majú prestávku, ozvem sa asi ja." Už len vzhľadom ku rodine by Miroslav Megyesi pristal aj na ponuku z východu. "Samozrejme, čoby nie. Ja by som však potreboval, aby sa mi zmluva skončila. Takto ani nemôžem odísť do zahraničia, pokiaľ mi trvá zmluva s Dubnicou, musím sa, ako sa vraví, domotať na Slovensku. Samozrejme, že najpodstatnejšie je to, aby som hral..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.