Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kvalifikáciu začíname aj končíme doma

Sportnet|21. jan 2004 o 00:00

Slováci sú s programom kvalifikácie na futbalové majstrovstvá sveta 2006 v Nemecku spokojní, dohode bránili Estónci

MOSKVA - Relatívnu spokojnosť s definitívnou podobou termínového kalendára 3. skupiny kvalifikácie futbalových MS 2006 v Nemecku vyslovila v Moskve štvorčlenná delegácia Slovenského futbalového zväzu. Takmer sedem hodín trvajúce rokovanie siedmich tímov sa takmer skončilo krachom, ale zástupcovia kvarteta najsilnejších presadili svoje.

„Bolo veľmi ťažké dohodnúť sa, pretože skupina so siedmimi účastníkmi je náročná. Nikto z nás s tým nemal skúsenosti. Sme relatívne spokojní, pretože optimálny program nedosiahol nikto. Zdá sa, že zápasový itinerár je z nášho pohľadu vyvážený," povedal prezident SFZ František Laurinec.

Generálny sekretár Dušan Tittel pridal: „Sme radi, že sme sa dohodli. S programom sme spokojní. Začíname doma proti slabším a kvalifikáciu by sme mohli dobre rozbehnúť."

Tréner Dušan Galis: „Dôležité bude, čo dokážeme na ihrisku. Vyžrebovanie je prijateľné."

Slovensko štartuje doma s Luxemburskom 18. augusta 2004, záverečné dva zápasy hrá tiež doma, v októbri 2005 proti Estónsku a Rusku. Na šampionát postúpia priamo víťazi ôsmich skupín a dvaja najlepší z druhých miest. Šesť tímov z druhých miest hrá baráž o tri miestenky.

Podľa ruských médií bránili dohode najmä predstavitelia Estónska a pridalo sa Luxembursko. Keď rokovania uviazli, oživil možnosť dohody príchod prezidenta Ruského futbalového zväzu Viačeslava Koloskova. „O niekoľko minút budeme hotoví," ohlásil Koloskov po tom, ako estónsky tréner Arno Pijpers priniesol správu o nedohode.

K vytvoreniu kompromisu prispeli štyri futbalovo najsilnejšie krajiny - Rusko, Portugalsko, Slovensko a Lotyšsko. „Keď sme nevedeli ako ďalej, silné krajiny určili predstavu o programe a dopisovali sme tam menších," prezradil čosi zo zákulisia Laurinec.

(ja, tasr, sita)

Súvisiace články