Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kvalifikácie v slalome i OS aj s tromi Slovákmi

SITA|Publikované 11. feb 2007 o 12:21

AARE 11. februára (SITA) - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zaradila okrem kvalifikácie mužského obrovského slalomu napokon v sobotu do programu majstrovstiev sveta v Aare aj boje o účasť v špeciálnom ...

AARE 11. februára (SITA) - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zaradila okrem kvalifikácie mužského obrovského slalomu napokon v sobotu do programu majstrovstiev sveta v Aare aj boje o účasť v špeciálnom slalome. Kvalifikácia na MS zažije vo švédskom stredisku premiéru a šampionát sa zapíše tým do histórie. Dodatočne doplnená kvalifikácia špeciálneho slalomu mužov sa uskutoční vo štvrtok 15. februára, ktorý mal byť pôvodne v Aare voľným dňom. O miestenky do obrovského slalomu sa bude bojovať už v pondelok 12. februára. O obe mužské točivé disciplíny bol medzi pretekármi a národnými federáciami obrovský záujem. Do slalomu sa prihlásilo 179 lyžiarov. Podľa pravidiel má v oboch disciplínach istú účasť v hlavnej súťaži 50 najlepších v redukovanom poradí podľa FIS bodov, o zvyšných 25 miesteniek sa bude bojovať v kvalifikáciách. Výsledky kvalifikačných bojov sa budú od 76. miesta zaratúvať do celkového hodnotenia MS.

Proti rozhodnutiu FIS zaradiť aj kvalifikáciu v slalome sa strhla veľká kritika najmä zo strany menších výprav. Tie chystajú poslať oficiálny protest. „Stretli sme sa a budeme protestovať proti rozhodnutiu, ktorým sa porušujú pravidlá,“ povedal šéf senegalskej výpravy Lamine Gueye.

Už v pondelkovej kvalifikácii obrovského slalomu by sa mali predstaviť všetci traja Slováci Ivan Heimschild, Jaroslav Babušiak a Peter Lubellan, pre ktorého to bude premiérový štart v Aare. Ani jeden z tria nemá vyjazdené body na prvú päťdesiatku, všetci sú v obrovskom slalome v piatej stovke, v slalome v druhej päťstovke. Najvyššie podľa FIS bodov je v oboch disciplínach Heimschild, ktorému patrí 415., resp. 719. miesto. V pondelok je prvé kolo kvalifikácie obrovského slalomu o 10.00 h, druhé sa začína o 13.30 h. Rovnaké začiatky má aj štvrtková kvalifikácia slalomu.

V súťažiach žien v Aare sa kvalifikácie nebudú konať.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.