Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Kvalifikácia o postup na ME 2004 - streda - DOPLNENÉ

SITA|11. sep 2003 o 08:59

Pôvodná správa doplnená o zostavy mužstiev.


BRATISLAVA 11. septembra (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové ME 2004:


1. skupina:

ANTALYA: Izrael - Malta 2:2 (1:0)

Góly: 16. Revivo, 78. Balili - 51. M. Mifsud (11 m), 52. Carabott, rozhodoval: Blareau (Belg.), 600 divákov

Zostavy:

Izrael: Elimelech - Harazi, Gershon, Benado, Zandberg (60. Benayoun) - Revivo, Balili, Abukasis, Tal - Berkovic (43. Afek), Badir

Malta: Muscat - Barbara, Chetcuti, Carabott, Said - Camenzuli, Turner, Giglio (79. Theuma), Bogdanovič (69. Galea) - M. Mifsud, Nwoko (88. A. Mifsud)


ĽUBĽANA: Slovinsko - Francúzsko 0:2 (0:1)

Góly: 10. Trezeguet, 71. Dacourt, ČK: 66. Makelele (Fr.), rozhodoval: Messina (Tal.), 9500 divákov

Zostavy:

Slovinsko: Simeunovič - Cipot, Vugdalič (83. Šnofl), Knavs - Karič, Šukalo (53. Kapič), Čeh, Pavlin, Ačimovič - Zahovič (64. Cimirotič), Šiljak

Francúzsko: Barthez - Thuram, Desailly, Silvestre, Lizarazu - Vieira, Makelele, Zidane (78. Pires), Wiltord (75. Sagnol) - Henry, Trezeguet (67. Dacourt)


Tabuľka:

1. Francúzsko 7 7 0 0 26:2 21

2. Slovinsko 7 4 1 2 13:10 13

3. Izrael 7 2 3 2 9:8 9

4. Cyprus 7 2 1 4 7:16 7

5. Malta 8 0 1 7 5:24 1


Pozn.: Francúzsko si zabezpečilo priamy postup na záverečný turnaj ME, Slovinsko bude hrať baráž.


Zostávajúci program (posledné zápasy vo všetkých skupinách odohrajú 11. októbra 2003): Cyprus - Slovinsko, Francúzsko - Izrael.


2.skupina:

LUXEMBURG: Luxembursko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:1)

Gól: 36. Barbarez, rozhodoval: Kapitanis (Cyp.), 3500 divákov

Zostavy:

Luxembursko: Besic - Peters, Federspiel (53. Engeldinger), Schauls, Strasser - Remy, Leweck, Retter, Hoffmann, Huss - G. Braun (22. Mannon)

Bosna a Herc.: Hasagič - Spahič, Mušič, Konjič, Hibič - Bajramovič, Grujič (62. Biščevič), Barbarez, Salihamidžič - Bolič (62. Beslija), Hrgovič (78. Papac)


KODAŇ: Dánsko - Rumunsko 2:2 (1:0)

Góly: 35. Tomasson (11 m), 90.+ Laursen - 62. Mutu, 72. Pancu, rozhodoval: Meier (Švajč.), 42 049 divákov

Zostavy:

Dánsko: Sörensen - Helveg, Henriksen, Laursen, N. Jensen - Grönkjaer (80. Rommedahl), Jörgensen, Wieghorst (64. Poulsen), Gravesen - Tomasson (55. C. Jensen), Sand

Rumunsko: Lobont - Stoican, Chivu, Iencsi, Rat - Radoi, Dumitru (70. Cernat), Munteanu, Pancu - Ganea (67. Bratu), Mutu (90+. Soava)


Tabuľka:

1. Dánsko 7 4 2 1 14:8 14

2. Rumunsko 8 4 2 2 21:9 14

3. Bosna a Herceg. 7 4 0 3 6:7 12

4. Nórsko 7 3 2 2 8:5 11

5. Luxembursko 7 0 0 7 0:20 0


Zostávajúci program: Nórsko - Luxembursko, Bosna a Hercegovina - Dánsko.


3. skupina:

PRAHA: Česko - Holandsko 3:1 (2:0)

Góly: 15. Koller (11 m), 38. Poborský, 90+. Baroš - 62. van der Vaart, ČK: 14. Davids (Hol.), rozhodoval: Cardoso Cortez Batista (Portug.), 18 356 divákov

Zostavy:

Česko: P. Čech - Bolf, Grygera (25. Hübschman), Jiránek, Ujfaluši - T. Rosický (61. Baroš), Šmicer (81. Vachoušek), Poborský, Galásek, Nedvěd - Koller

Holandsko: van der Sar - F. de Boer (46. Ooijer), Stam, Reiziger - van Bommel, Cocu, Davids, van der Vaart, Overmars (20. Bosvelt) - Kluivert, van Nistelrooy (70. van Hooijdonk)


TIRASPOĽ: Moldavsko - Bielorusko 2:1 (1:0)

Góly: 23. Dadu, 88. Kovaľčuk - 89. Vasiliuk (11 m), rozhodoval: Delevič (Srb. a Č. Hora), 7000 divákov

Zostavy:

Moldavsko: Chmaruk - Kovalenko (74. Savinov), Katinsus, Barisev, Valuta (69. Boret) - Olexici, Cebotari, Kovaľčuk, Dadu (68. Kleskenko) - Rogačov, S. Ivanov

Bielorusko: Tumilovič - Luchvič, Ostrovskij, Štaňuk (40. Omeliančuk), Rovnejko - Gurenko, Gerasčenko, Kulčij, Romasčenko (66. Vasiliuk) - Bulyga, Kutuzov (52. Volodenkov)


Tabuľka:

1. Česko 7 6 1 0 20:3 19

2. Holandsko 7 5 1 1 15:6 16

3. Rakúsko 7 3 0 4 10:11 9

4. Moldavsko 7 2 0 5 5:14 6

5. Bielorusko 8 1 0 7 4:20 3


Pozn.: Česko si zabezpečilo priamy postup na záverečný turnaj ME, Holandsko bude hrať baráž.


Zostávajúci program: Rakúsko - Česko, Holandsko - Moldavsko.


4. skupina:

CHORZOW: Poľsko - Švédsko 0:2 (0:2)

Góly: 3. M. Nilsson, 37. Mellberg, ČK: 64. Hajto (Poľ.), rozhodoval: Riley (Angl.), 30 000 divákov

Zostavy:

Poľsko: Dudek - Klos, Hajto, Bak, Michal Žewlakow - Lewandowski (68. Kosowski), Sobolewski, Szymkowiak, Krzynówek - Saganowski (65. Rasiak), Žurawski (73. Kryszalowicz)

Švédsko: Isaksson - Lucic, Mellberg, M. Svensson, Edman - M. Nilsson, Jakobsson, A. Svensson, Ljungberg - Allbäck (88. Zlatan Ibrahimovič), Jonson (85. A. Andersson)


RIGA: Lotyšsko - Maďarsko 3:1 (2:0)

Góly: 38. a 50. Verpakovskis, 42. Bleidelis - 52. Lisztes, rozhodoval: Larsen (Dán.), 3000 divákov

Zostavy:

Lotyšsko: Kolinko - Stepanovs, Lobanovs, Zemlinskis, Žirnis - Blagonadezdins, Astafjevs, Bleidelis, Verpakovskis (88. Kolesničenko) - Rubins, Rimkus (75. Semjonovs)

Maďarsko: Király - Lipcsei, Dragóner, Juhár, Cs. Fehér - Lisztes, Dárdai, Löw (46. Böör), Gera - M. Fehér (46. Kenesi), Szabics


Tabuľka:

1. Švédsko 7 5 2 0 19:2 17

2. Lotyšsko 7 4 1 2 9:6 13

3. Maďarsko 7 3 2 2 14:7 11

4. Poľsko 7 3 1 3 9:6 10

5. San Maríno 8 0 0 8 0:30 0


Pozn.: Švédsko si zabezpečilo priamy postup na záverečný turnaj ME.


Zostávajúci program: Švédsko - Lotyšsko, Maďarsko - Poľsko.


5. skupina:

DORTMUND: Nemecko - Škótsko 2:1 (1:0)

Góly: 25. Bobic, 50. Ballack (11 m) - 60. N. McCann, ČK: Ross (Škót.), rozhodoval: Frisk (Švéd.), 67 000 divákov

Zostavy:

Nemecko: Kahn - Rehmer, Ramelow, Wörns - B. Schneider (81. Kehl), A. Friedrich, Baumann, Rau - Ballack - Bobic, Kuranyi (76. Klose)

Škótsko: Douglas - McNamara, Pressley, Dailly, Naysmith - McFadden (53. Rae), B. Ferguson, Lambert (46. Ross) Cameron, N. McCann - Thompson


TOFTIR: Faerské ostrovy - Litva 1:3 (1:1)

Góly: 43. S. Olsen - 23. a 57. Morinas, 88. Vencevicius, rozhodoval: Trivkovič (Chorv.), 2175 divákov

Zostavy:

Faerské ostr.: Knudsen - J. I. Petersen, Thorsteinsson (50. R. Jacobsen), J. R. Jacobsen, H. Hansen - Borg (78. Akselsen), J. Johnsson (85. Danielsen), Benjaminsen, S. Olsen, Ch. Jacobsen - J. Petersen

Litva: Kurskis - Dziaukstas, Dedura, Barasa, E. Cesnauskis - D. Cesnauskis, Poderis (46. Tamosauskas), Zvirgzdauskas, Morinas (78. Kucys) - Jankauskas, Vencevicius (90. Guscinas)


Tabuľka:

1. Nemecko 7 4 3 0 10:4 15

2. Island 7 4 1 2 11:6 13

3. Škótsko 7 3 2 2 11:8 11

4. Litva 7 3 1 3 7:10 10

5. Faerské ostrovy 8 0 1 7 7:18 1


Zostávajúci program: Škótsko - Litva, Nemecko - Island.


6. skupina:

BELFAST: Severné Írsko - Arménsko 0:1 (0:1)

Gól: 29. Artavazd Karamjan, rozhodovali: Stredák - Ružbarský, Csabay - Olšiak (všetci SR), 8616 divákov

Zostavy:

Sev. Írsko: M. Taylor - Baird, G. McCann, McCartney, A. Hughes - D. Griffin, Gillespie (29. S. Jones), D. Johnson, Doherty (29. Mulryne) - D. Healy (78. McVeigh), Andy Smith

Arménsko: Berezovski - Melikjan, Bilibio, Zeciu, Hovsepjan - Chačatrjan, Petrosjan (12. Arman Karamjan), Voskanjan, Sargsjan - Artavazd Karamjan (84. Partsikian), Movsesjan (75. Hakobjan)


ELCHE: Španielsko - Ukrajina 2:1 (0:0)

Góly: 59. a 71. Raul - 84. Ševčenko, rozhodoval: Hauge (Nór.), 38 000 divákov

Zostavy:

Španielsko: Casillas - Salgado, Juanito, Marchena, Puyol - Etxeberria, Xabi Alonso, Baraja (85. Xavi), Vicente (64. Valeron) - Raul, Fernando Torres (64. Reyes)

Ukrajina: Šovkovskij - Lužnyj, Fjodorov, Dmitrulin (65. Zubov), Nesmačnyj - Timoščuk, Gorškov, Popov (18. Serebrennikov), Voronin (52. Gusev) - Vorobej, Ševčenko


Tabuľka:

1. Grécko 7 5 0 2 7:4 15

2. Španielsko 7 4 2 1 12:4 14

3. Ukrajina 8 2 4 2 11:10 10

4. Arménsko 7 2 1 4 7:12 7

5. Sev. Írsko 7 0 3 4 0:7 3


Zostávajúci program: Grécko - Severné Írsko, Arménsko - Španielsko.


7. skupina:

ŽILINA: Slovensko - Macedónsko 1:1 (1:0)

Góly: 25. Sz. Németh - 61. Dimitrovski, ŽK: 31. Zabavník (SR), rozhodovali: Sundell - Undberg, Wittberg (všetci Švéd.), 2286 divákov

Zostavy:

Slovensko: König - M. Petráš, Klimpl, B. Labant, V. Labant - Janočko (89. Sninský), Zabavník, Mintál (70. R. Urban), M. Ďurica (70. Kisel) - Sz. Németh, Oravec

Macedónsko: Miloševski - Stavrevski, I. Mitreski, Sedloski, Stojanovski - Trajanov, Pandev (73. Kapinkovski), Jančevski, Grozdanovski (90.+ Georgievski) - Šakiri, Naumoski (38. Dimitrovski)


MANCHESTER: Anglicko - Lichtenštajnsko 2:0 (0:0)

Góly: 46. Owen, 52. Rooney, ŽK: 20. Martin Stocklasa, 27. Jehle (obaja Licht.), rozhodovali: Fisker - B. Hansen, Jepsen (všetci Dán.), 64 931 divákov

Zostavy:

Anglicko: James - G. Neville, Terry, Upson, Bridge - Beckham (58. P. Neville), Gerrard (58. Hargreaves), Lampard - Rooney (69. J. Cole), Beattie, Owen

Lichtenštajnsko: Jehle - Telser, Hasler, Michael Stocklasa (46. Maierhofer), D´Elia (73. Buchel) - Frick, Martin Stocklasa, Burgmeier, Gerster, R. Beck (57. T. Beck) - Ritter


Tabuľka:

1. Anglicko 7 6 1 0 14:5 19

2. Turecko 7 6 0 1 17:5 18

3. Slovensko 7 2 1 4 9:9 7

4. Macedónsko 8 1 3 4 11:14 6

5. Lichtenštajnsko 7 0 1 6 2:20 1


Zostávajúci program: Turecko - Anglicko, Lichtenštajnsko - Slovensko.


8. skupina:

BRUSEL: Belgicko - Chorvátsko 2:1 (2:1)

Góly: 34. a 42. Sonck - 35. Šimič, ČK: 71. Šimunič (Chorv.), rozhodoval: Poll (Angl.), 28 000 divákov

Zostavy:

Belgicko: De Vlieger - Deflandre, Van Buyten, Simmons, J. Van Damme - Walaziak, Clement, Baseggio, Goor - Buffel (87. Martens), Sonck (89. Soetaers)

Chorvátsko: Pletikosa - Tomas, R. Kovač, Šimunič - Šimič, Roso (63. Srna), N. Kovač, Rapajič (77. Marič), Živkovič - Mornar, Olič (77. Pršo)


ANDORRA LA VELLA: Andorra - Bulharsko 0:3 (0:2)

Góly: 10. a 23. Berbatov, 58. Hristov, ČK: 85. Ramirez (Andorra), rozhodoval: Mikulski (Poľ.), 1000 divákov

Zostavy:

Andorra: Koldo - J. Ayala (80. Escura), Txema, Jonas (60. Juli Sanchez), T. Lima - Ramirez, Fernandez, Pujol, Sonejee - Jimenez, Ruiz (90. Lucendo)

Bulharsko: Ivankov - Borimirov, Kirilov, Pažin, Petkov - S. Petrov, Pejev (63. Mančev), Hristov, Jankovič (59. V. Dimitrov) - M. Petrov, Berbatov


Tabuľka:

1. Bulharsko 7 5 2 0 13:3 17

2. Chorvátsko 7 4 1 2 11:4 13

3. Belgicko 7 4 1 2 9:9 13

4. Estónsko 7 2 2 3 4:4 8

5. Andorra 8 0 0 8 1:18 0


Pozn.: Bulharsko si zabezpečilo priamy postup na záverečný turnaj ME.


Zostávajúci program: Chorvátsko - Bulharsko, Belgicko - Estónsko.


9. skupina:

CARDIFF: Wales - Fínsko 1:1 (1:0)

Góly: 3. Davies - 79. Forssell, ČK: 64. Koumas (Wales), rozhodoval: Dauden Ibaňez (Šp.), 72 500 divákov

Zostavy:

Wales: P. Jones - Weston (72. A. Johnson), Melville, Page, G. Speed - Davies, Pembridge, Koumas - Earnshaw, Hartson (81. Blake), Giggs

Fínsko: Niemi - Pasanen (81. Kopteff), Hyypiä, Tihinen, Saarinen (45. Reini) - Nurmela, Riihilahti, Tainio, Vayrynen (57. Kuqi), Kolkka - Forssell


BELEHRAD: Srbsko a Čierna Hora - Taliansko 1:1 (0:1)

Góly: 81. Ilič - 22. F. Inzaghi, rozhodoval: Hamer (Lux.), 30 000 divákov

Zostavy:

Srbsko a Č. Hora: Jevrič - D. Stefanovič, Gavrančič, Krstajič - Čirkovič, Dragutinovič (70. Boskovič), Mladenovič, Djordjevič, Ilič - Kežman (60. Ljuboja), S. Miloševič

Taliansko: Buffon - Oddo, Panucci, Cannavaro, Nesta - Tacchinardi, Del Piero (85. Corradi), Perrotta, Camoranesi (51. Gattuso) - F. Inzaghi (64. Fiore), Vieri


Tabuľka:

1. Taliansko 7 4 2 1 13:4 14

2. Wales 7 4 1 2 11:7 13

3. Fínsko 8 3 1 4 9:10 10

4. Srbsko a Č. Hora 7 2 3 2 8:9 9

5. Azerbajdžan 7 1 1 5 5:16 4


Zostávajúci program: Taliansko - Azerbajdžan, Wales - Srbsko a Čierna Hora.


10. skupina:

MOSKVA: Rusko - Švajčiarsko 4:1 (2:1)

Góly: 20., 33., a 59. Bulikin, 72. Mostovoj - 12. Karjaka (vlastný), ČK: 89. Cabanas (Švajč.), rozhodoval: Collina (Tal.), 28 800 divákov

Zostavy:

Rusko: Ovčinikov - Solomatin (46. Sennikov), Ignaševič, Onopko, Radimov - Gusev (58. Izmailov), Karjaka, Mostovoj, Smertin - Keržakov (77. Syčev), Bulikin

Švajčiarsko: Zuberbühler - Meyer, Henchoz, M.Yakin, Berner (71. Wicky) - Cabanas, Vogel, Celestini, Müller (63. Huggel) - Frei (79. Rama), Chapuisat


TIRANA: Albánsko - Gruzínsko 3:1 (0:0)

Góly: 52. Hasi, 54. Tare, 80. Buši - 63. Š. Arveladze, rozhodoval: Mircea (Rum.), 15 000 divákov

Zostavy:

Albánsko: Strakoša - Beqiri, Cipi, Aliaj, Cana (85. Muka) - Duro, Hasi, Tare, Murati - Škembi, Rraklli (58. Buši)

Gruzínsko: Lomaia - Chizanišvili (65. Demetradze), Kemoklidze (38. Rechviašvili), Aršvetia, Kvirkvelia - Didava, Nemsadze, Jamarauli, Kobiašvili - Iašvili, Š. Arveladze


Tabuľka:

1. Švajčiarsko 7 3 3 1 13:11 12

2. Rusko 7 3 2 2 16:11 11

3. Írsko 7 3 2 2 10:9 11

4. Albánsko 8 2 2 4 11:15 8

5. Gruzínsko 7 2 1 4 7:11 7


Zostávajúci program: Rusko - Gruzínsko, Švajčiarsko - Írsko.

Súvisiace články