Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Kvalifikácia ME 2004 - sobota - priebežný súhrn

SITA|7. jún 2003 o 23:22

BRATISLAVA 7. júna (SITA) - Priebežný súhrn výsledkov sobotňajších zápasov kvalifikácie na futbalové ME 2004 v Portugalsku:


1. skupina:

Antalya (Tur.): Izrael - Slovinsko 0:0 - hralo sa na neutrálnom ihrisku v Antalyi

Rozhodoval: Busacca (Švajč.), 2500 divákov


Valletta: Malta - Cyprus 1:2 (0:1)

Góly: 73. Dimech - 22. a 53. Konstantinou (prvý z 11 m), ČK: 22. Darmanin (Malta), rozhodoval: Brugger (Rak.), 3000 divákov


Tabuľka:

1. Francúzsko 5 5 0 0 19:2 15

2. Slovinsko 5 3 1 1 10:7 10

3. Izrael 5 2 2 1 6:3 8

4. Cyprus 6 2 1 3 7:11 7

5. Malta 7 0 0 7 3:22 0


2. skupina:

Craiova: Rumunsko - Bosna a Hercegovina 2:0 (0:0)

Góly: 46. Mutu, 88. Ganea, rozhodoval: Bossen (Hol.), 36 000 divákov


Kodaň: Dánsko - Nórsko 1:0 (1:0)

Gól: 5. Groenkjaer, rozhodoval: Poll (Ang.), 41 824 divákov

Tabuľka:

1. Nórsko 5 3 1 1 7:3 10

2. Dánsko 5 3 1 1 10:6 10

3. Rumunsko 5 3 0 2 14:6 9

4. Bosna a Herceg. 5 2 0 3 4:7 6

5. Luxembursko 4 0 0 4 0:13 0


3. skupina:

Tiraspol: Moldavsko - Rakúsko 1:0 (0:0)

Gól: 60. Frunze, rozhodoval: Da Silva (Port.), 10 000 divákov


Minsk: Bielorusko - Holandsko 0:2 (0:0)

Góly: 62. Overmars, 68. Kluivert, rozhodoval: Övrebö (Nór.), 28 500 divákov


Tabuľka:

1. Holandsko 5 4 1 0 11:2 13

2. Česko 4 3 1 0 9:1 10

3. Rakúsko 5 2 0 3 4:8 6

4. Moldavsko 5 1 0 4 3:8 3

5. Bielorusko 5 1 0 4 2:10 3


4. skupina:

Serravalle: San Marino - Švédsko 0:6 (0:1)

Góly: 16., 59. a 70. Jonson, 52. a 85. Allbäck, 53. Ljungberg, rozhodoval: Delevič (Srbsko a Čierna Hora), 2184 divákov


Budapešť: Maďarsko - Lotyšsko 3:1 (0:1)

Góly: 51. a 59. Szabics, 86. Gera - 38. Verpakovskis, ČK: 62. Juhar (Maď.), rozhodoval: Merk (Nem.), 5000 divákov


Tabuľka:

1. Lotyšsko 5 3 1 1 6:3 10

2. Švédsko 4 2 2 0 9:2 8

3. Maďarsko 5 2 2 1 8:4 8

4. Poľsko 4 2 1 1 7:1 7

5. San Marino 6 0 0 6 0:20 0


5. skupina:

Glasgow: Škótsko - Nemecko 1:1 (0:1)

Góly: 69. Miller - 22. Bobic, rozhodoval: Messina (Tal.), 46 047 divákov


Rejkjavik: Island - Faerské ostrovy 2:1 (0:0)

Góly: 49. Sigurdsson, 89. Gudmundsson - 62. Jacobsen, rozhodoval: Liba (ČR), 6038 divákov


Tabuľka:

1. Nemecko 4 2 2 0 6:3 8

2. Škótsko 5 2 2 1 7:5 8

3. Litva 5 2 1 2 4:6 7

4. Island 4 2 0 2 6:5 6

5. Faerské ostrovy 4 0 1 3 4:8 1


6. skupina:

Ľvov: Ukrajina - Arménsko 4:3 (1:1)

Góly: 65. a 70. Ševčenko (prvý z 11 m), 28. Gorškov, 90.+ Fiodorov - 13. a 50. Sarkisijan (prvý z 11 m), 72. Petrosyan, rozhodoval: Albrecht (Nem.), 30 000 divákov


Zaragoza: Zápas Španielsko - Grécko sa začal o 21.45 h SELČ


Tabuľka:

1. Španielsko 4 3 1 0 10:2 10

2. Ukrajina 5 2 3 0 10:7 9

3. Grécko 4 2 0 2 4:4 6

4. Arménsko 5 1 1 3 6:11 4

5. Severné Írsko 4 0 1 3 0:6 1


7. skupina:

Skopje: Macedónsko - Lichtenštajnsko 3:1 (1:1)

Góly: 39. Sedloski (z 11 m), 51. Krstev, 82. Stojkov - 19. R. Beck, rozhodoval: Jára (ČR), 6000 divákov

Zostavy:

Macedónsko: Miloševski - Sumolikoski, Lazarevski, Sedloski, Vasoski - Mitreski, Stojkov, Trajanov (60. Jančevski), Naumoski (46. Dimitrovski) - Šakiri (55. Bajevski), Krstev

Lichtenštajnsko: Jehle - Ospelt, Maierhofer (88. Wolfinger), Hasler, Gigon - Gerster, Telser, D`Elia, M. Beck (88. Vogt) - Frick, R. Beck (79. Rohrer)


Bratislava: Slovensko - Turecko 0:1 (0:1)

Gól: 12. Nihat, ŽK: 18. Klimpl, 65. Demo - 47. Yildiray Bastürk 52. Okan Buruk, 84. Emre Belözoglu, rozhodovali: Hauge - Holvik, Borgan (všetci Nór.), 15 000 divákov

Zostavy:

Slovensko: König - Klimpl, Zeman, Hlinka (46. Vittek), V. Labant - Karhan (71. Mintál), M. Petráš, Demo, Michalík (77. Kisel) - Janočko - Sz. Németh

Turecko: Rüstü - Fatih Akyel, Alpay Özalan, Bülent Korkmaz, Ergün Penbe - Okan Buruk (59. Tayfun Korkut), Yildiray Bastürk (80. Volkan Aslan), Tugay Kerimoglu, Emre Belözoglu (90. Ibrahim Üzülmez) - Nihat Kahveci, Hakan Sükür


Tabuľka:

1. Turecko 5 4 0 1 11:3 12

2. Anglicko 4 3 1 0 8:3 10

3. Slovensko 5 2 0 3 7:6 6

4. Macedónsko 5 1 2 2 7:8 5

5. Lichtenštajnsko 5 0 1 4 2:15 1


8. skupina:

Talin: Estónsko - Andorra 2:0 (2:0)

Góly: 23. Allas, 33. Viikmae, rozhodoval: Juhos (Maď.), 3500 divákov


Sofia: Bulharsko - Belgicko 2:2 (0:1)

Góly: 52. Berbatov, 72. Todorov (z 11 m) - 31. Petrov (vlastný), 56. Clement, rozhodoval: Collina (Tal.), 40 000 divákov


Tabuľka:

1. Bulharsko 5 3 2 0 8:3 11

2. Estónsko 5 2 2 1 4:1 8

3. Chorvátsko 4 2 1 1 6:2 7

4. Belgicko 5 2 1 2 4:8 7

5. Andorra 5 0 0 5 1:9 0


9. skupina:

Helsinki: Fínsko - Srbsko a Čierna Hora 3:0 (2:0)

Góly: 20. Hyypiä, 45.+ Kolkka, 57. Forssell, ČK: 26. Mihajlovič (Srb. a Č. Hora), rozhodoval: Colombo (Fr.), 17 343 divákov


Tabuľka:

1. Wales 4 4 0 0 10:1 12

2. Taliansko 4 2 1 1 6:3 7

3. Fínsko 5 2 0 3 6:6 6

4. Srbsko a Č. Hora 4 1 2 1 5:6 5

5. Azerbajdžan 5 0 1 4 2:13 1


10. skupina:

Bazilej: Švajčiarsko - Rusko 2:2 (2:1)

Góly: 14. a 16. Frei - 24. a 68. Ignaševič (druhý z 11 m), 30 500 divákov


Dublin: Írsko - Albánsko 2:1 (1:1)

Góly: 6. Robbie Keane, 90. Aliaj (vlastný) - 8. Skelai, rozhodoval: Mikulski (Poľ.), 33 000 divákov


Tabuľka:

1. Švajčiarsko 5 2 3 0 9:5 9

2. Rusko 5 2 1 2 11:9 7

3. Írsko 5 2 1 2 7:8 7

4. Albánsko 5 1 2 2 6:8 5

5. Gruzínsko 4 1 1 2 3:6 4

Súvisiace články