Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Kvalifikácia kajakárok: Kaliská 2., Stacherová 4.

TASR|17. aug 2004 o 13:36

Atény 17. augusta (TASR) - V utorňajšej kvalifikácii si splnili všetky tri lode slovenských slalomárov na divokej vode základnú povinnosť a postúpili ...


Atény 17. augusta (TASR) - V utorňajšej kvalifikácii si splnili všetky tri lode slovenských slalomárov na divokej vode základnú povinnosť a postúpili do stredajšieho semifinále. Po víťaznom Michalovi Martikánovi sa medzi 19 kajakárkami úplne v pohode zaradili druhá Elena Kaliská (foto TASR - Radovan Stoklasa) a štvrtá Gabriela Stacherová medzi postupujúcu pätnástku.

Kaliská si v cieli 2. kola dovolila aj spokojné gesto so zdvihnutím ruky, pretože v tej chvíli vedela, že s rezervami postúpila ďalej. Stacherovej 4. miesto ovplyvnili dva ťuky v závere 2. kola, za čo inkasovala 4 trestné sekundy. Obe slovenské reprezentantky však v kvalifikácii naznačili, že v stredu budú jasne pomýšľať na vzácne kovy. Víťazkou kvalifikácie sa stala Nemka Jennifer Bongardtová, ktorá v 2. kole taktiež dvakrát inkasovala trestné sekundy, pred Kaliskou so stratou 0,45 s a Britkou Helen Reevesovou s + 1,43, štvrtá Stacherová bola od víťaznej Nemy pomalšia o 12,46 s.

V 1. kole dosiahla najrýchlejší čas Nemka Jennifer Bongardtová, druhá Kaliská zaostala o 1,28 sekundy, tretia skončila Američanka Rebecca Giddensová +5,40 a štvrtá Gabriela Stacherová, taktiež s čistou jazdou a stratou 7,12 na Bongardtovú.

Pred 2. kolom už nemuseli mať obe slovenské reprezentantky obavy, stačilo pokojne vypádlovať všetkých 20 bránok a neurobiť nejakú fatálnu chybu spočívajúcu vo vynechaní bránky, ako ukázala v 1. kole nešťastná Slovinka Maliová. Väčší tlak na psychiku a možno aj obavy nad postupom mohla pociťovať dvojnásobná olympijská šampiónka Češka Štěpánka Hilgertová, pádlujúca v 1. kole síce čisto, no s viacerými chybami, pred 2. kolom až 11-ta so stratou na najlepšiu 14,09 sekundy.

Súvisiace články