Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kuznecovová zrejme vynechá Australian Open, otázny je aj jej príchod do Bratislavy

Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 28. nov 2017 o 13:40

Ruska je momentálne dvanástou hráčkou sveta.

MOSKVA. Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová zo zdravotných dôvodov pravdepodobne bude chýbať 15. - 28. januára na melbournských grandslamových Australian Open.

Istotu pritom nepociťuje ani v súvislosti s turnajom WTA v rodnom Petrohrade 29. januára - 4. februára. Povedala to pre Sport Express.

Zo slovenského pohľadu je to zaujímavá informácia v súvislosti s bratislavským stretnutím Slovensko - Rusko 10. - 11. februára na tvrdom povrchu DecoColor v Aegon aréne NTC v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 reprezentačných družstiev žien.

"Bola to dosť ťažká diagnóza. Problémy boli hneď dva. Stále sa dávam dokopy. Lekári nehovoria o konkrétnych termínoch. Zdá sa, že Austráliu budem musieť oželieť. O petrohradskom podujatí sa momentálne tiež nemôžem vyjadriť," skonštatovala Kuznecovová.

Niekdajšia dvojka svetového rebríčka podstúpila na sklonku tejto sezóny operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky. Indispozíciu si privodila na začiatku newyorských US Open. Ruska figuruje na dvanástej pozícii v aktuálnom hodnotení.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články