Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kuznecovová uvažuje nad koncom tenisovej kariéry

Svetlana Kuznecovová (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 18. júl 2011 o 12:23

Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová priznala, že postupne stráca motiváciu ďalej hrať.

MOSKVA. Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová má ešte len 26 rokov, ale na profesionálnom okruhu sa pohybuje už dvanástu sezónu a nevyhýba sa úvahám o ukončení svojej kariéry.

"Nestanovila som si nejaký termín. Veľa som o tom uvažovala, ale je to ťažké," skonštatovala dvojnásobná grandslamová šampiónka Kuznecovová pre Sport Express a dodala: "Nemôžem povedať, že by mi už sústavne chýbala motivácia. Niekedy je však naozaj zložité vyburcovať sa na turnaj, na ktorom štartujem 25. raz. Pochopiteľne, pretrváva túžba po úspechu, niekedy však vnútorne pociťujem absenciu čohosi dôležitého. Plánujem hrať, kým si zachovám silu a vôľu a budem to môcť robiť na primeranej úrovni. Môžem však s istotou vyhlásiť, že neplánujem akési odchodové turné, pretože ja sa v princípe nerada lúčim. Riešenie Leny Dementievovej, ktorá odišla úplne bez avíza na záverečnom podujatí roka, považujem za šikovné a inšpirujúce, ale sama sa ešte nechystám urobiť niečo podobné. Tenisová časť môjho života sa však skôr či neskôr skončí."

Niekdajšia dvojka svetového rebríčka WTA vo dvojhre Kuznecovová momentálne figuruje na dvanástej priečke v renkingu. Pre držiteľku 13 singlových titulov je tohtoročným maximom prienik do finále v Dubaji. Na parížskom Roland Garros sa prebojovala do štvrťfinále, keď v osemfinále zdolala Danielu Hantuchovú.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články