Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Kuznecovová prvou semifinalistkou

SITA|6. jún 2006 o 13:50

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka, Medzinárodných majstrovstvách Francúzska na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 14 265 ...

PARÍŽ 6. júna (SITA) - Prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka, Medzinárodných majstrovstvách Francúzska na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) sa stala Svetlana Kuznecovová. V súboji dvoch 20-ročných ruských hráčok si vo štvrťfinále poradila s Dinarou Safinovou za 88 minút 7:6 (5), 6:0 a v boji o postup do finále sa stretne s víťazkou duelu Venus Williamsová (11-USA) - Nicole Vaidišová (16-ČR). Ruské štvrťfinálové derby bolo zaujímavé iba v prvom sete. Safinová viedla v ňom už 5:1, ale výhodu dvoch brejkov nevyužila a jej súperka dotiahla set do tajbrejku. V ňom potom svoju o niečo mladšiu a menej skúsenejšiu krajanku definitívne zlomila a v druhom sete jej už nedovolila uhrať ani gem. Kuznecovová je víťazkou US Open z roku 2004, ale na Roland Garros sa do semifinále prebojovala po prvý raz. Pre Safinovú je parížske štvrťfinále dosiaľ najlepším grandslamovým vystúpením v kariére.