Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Kužmová získala v Prahe prvý titul na okruhu WTA, s Kalinskou vyhrala štvorhru

Viktória Kužmová. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
Sportnet|3. máj 2019 o 16:20

Slovensko-ruský pár zdolal turnajové jednotky.

PRAHA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala v Prahe prvý titul na okruhu WTA.

Spoločne s Ruskou Annou Kalinskou zvíťazili vo finále štvorhry nad turnajovými jednotkami Američankou Nicolou Melicharovou a Češkou Květou Peschkeovou 4:6, 7:5 a 10:7 v tzv. supertajbrejku.

V rozhodujúcom dejstve viedli Kužmová s Kalinskou už 9:4 a hoci obhajkyniam trofeje sa podarilo znížiť, slovensko-ruský pár šancu na prvý spoločný deblový titul na WTA Tour už z rúk nepustil.

Pre Kužmovú s Kalinskou to bolo druhé finále štvorhry na podujatí WTA, vo februári v Petrohrade nestačili na domáci ruský pár Margita Gasparjanová, Jekazerina Makarovová. Z Prahy si odnášajú prémiu 12.300 dolárov a 280 bodov do svetového rebríčka.

Kužmová mala zo zisku prvého titulu na WTA Tour veľkú radosť. "Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sem počas celého týždňa chodili a povzbudzovali nás. Boli ste super. Ďakujem aj organizátorom turnaja, zberačom.

Veľká vďaka patrí i môjmu trénerovi Mišovi Mertiňákovi a Anninej trénerke za to, že tu boli s nami a podporovali nás. Nicole a Květe blahoželám k super turnaju," uviedla v slávnostnom príhovore Kužmová, ktorá z Prahy zamieri na prestížny antukový turnaj v Madride, kde ju vo dvojhre na úvod čaká šestnásta nasadená Nemka Juliu Görgesová.

Turnaj WTA v Prahe 2019 - štvorhra - finále:

Anna Kalinská, Viktória Kužmová (Rus./SR) - Nicole Melicharová, Květa Peschkeová (USA/ČR-1) 4:6, 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk)

Súvisiace články