Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Kuťkove zverenky čakajú odbery krvi z ucha

TASR|17. apr 2001 o 15:28

Bratislava 16. mája (TASR) - Slovenské reprezentatky v hádzanej sa v rámci prípravy pred najdôležitejším dvojzápasom roka - májovou 2. fázou kvalifikácie na MS 2001 s Rakúskom zídu na krátkom dvojdňovom sústredení v Zlatnej na Ostrove. Tréner Tomáš Kuťka na Žitný ostrov nominoval šestnásť hráčok (4 náhradníčky), ktoré sa okrem dvoch tréningových stretnutí bez prístupu verejnosti (jeden s Dunaferrom SC a jeden medzi sebou), podrobia rozmanitým diagnostickým testom, ktoré prevedie servisno-metodická komisia Slovenského olympijského výboru.

"Dievčatá čaká niekoľko odberov krvi z ucha pred, po i počas tréningových zápasov. Zo vzoriek sa bude zisťovať zastúpenie dôležitých minerálov, stopových prvkov a regeneračná schopnosť organizmu," vysvetlil šéf servisno-metodickej komisie SOV Eugen Laczo a dodal: "Na základe výsledkov sa potom určia individuálne podporné potreby každej z hráčok a predovšetkým tréner bude mať prehľad o výdrži svojich zvereniek."

Kontrolný zraz odsúhlasila správna rada Slovenského zväzu hádzanej ako náhradu neuskutočneného štartu na turnaji vo Francúzsku. "Pre toto sústredenie máme tri hlavné ciele - previerku aktuálnej pripravenosti, diagnostiku stavu trénovanosti a regeneračných schopností hráčok," povedal tréner Kuťka.

Prvý z dvojice kvalifikačných zápasov s Rakúskom čaká Slovenky v sobotu 19. mája pred šalianskym publikom, odveta je na programe v piatok 25. mája v Stockerau.

Nominácia na zraz do Zlatnej:

brankárky: Lívia Kodayová, Ingrid Kudročová (Slovan Duslo Šaľa), Marianna Gubová (Dunaferr SC) - náhradníčka Zuzana Hoosová (Lokomotíva Šurany), pivotky: Jana Caltíková (Šaľa), Lucia Uhráková (Inter Bratislava), náhradníčka Martina Halásová (Chirana Medical Bratislava), krídelníčky: Monika Flašková (Šaľa), Katarína Mravíková, Martina Reisenbüchlerová (obe Inter), Zuzana Káchová (Slávia Partizánske), spojky: Marcela Fečová, Katarína Dubajová, Marcela Vlčková (všetky Šaľa), Ingrid Hrčková (LSU Saeby), Jana Oborilová (HC Lipsko), Zuzana Hrabovská, Miriam Šimáková (obe Plastika Nitra), náhradníčky Denisa Glankovičová (Zekon Nafta Michalovce) a Vladimíra Bordácsová (Chirana).

Súvisiace články