Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Kuťkov odchod potvrdí júnová správna rada

TASR|27. máj 2001 o 11:04

Bratislava 27. mája (TASR) - Po vyradení slovenských hádzanárok v kvalifikácii o postup na MS 2001 Rakúskom reprezentačný tréner Tomáš Kuťka potvrdil avizovaný odchod z trénerskej funkcie. Jeho uvoľnenie z tohto postu oficiálne spečatí júnové zasadnutie správnej rady Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Prezident SZH Pavol Derfényi ešte v nedeľu nevedel, kedy sa rozhodne o Kuťkovom nástupcovi, no malo by sa tak stať najneskôr do začiatku nového súťažného ročníka.

Tréner Kuťka viedol národný výber od januára 1999 a v 37 zápasoch s ním zaznamenal bilanciu 20 víťazstiev, 5 remíz a 12 prehier. Postúpiť na vrcholné podujatie sa mu však so svojimi zverenkyňami nepodarilo. "Pri prevzatí funkcie som si stanovil tri ciele - vrátiť kredit reprezentačnému družstvu, stabilizovať káder a postúpiť na šampionát. Tretí bod sa mi však nepodarilo naplniť a preto pri reprezentácii končím," vyhlásil Kuťka a pokračoval so svojimi plánmi do budúcnosti: "Teraz mám namierené do Nemecka, kde budem v Riese na Nemeckom pohári a od 2. júla oficiálne preberiem funkciu trénera v Dortmunde. Je to pre mňa veľká výzva trénovať slávny klub, ktorému sa však v uplynulom ročníku bundesligy príliš nedarilo a dúfam, že budem slovenskú hádzanú dobre reprezentovať aj na tomto poste."

Prezident SZH Pavol Derfényi sa k hodnoteniu Kuťkovho pôsobenia pri reprezentačnom kormidle odmietol predbežne vyjadriť. "Na celkové hodnotenie je ešte príliš skoro. V kvalifikácii s Rakúskom podali hráčky naozaj skvelý výkon, no v prvom stretnutí v Šali som nebol spokojný s koučovaním," vyjadril sa šéf slovenskej hádzanej a dodal: "O otázke nového trénera sa musí rozhodnúť najneskôr do začiatku nového súťažného ročníka, zatiaľ má plán prípravy na starosti ústredný tréner Gubrický."

Súvisiace články