Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Kuťkov Dortmund rozdrvil vicemajstra s Oborilovou a Vlčkovou

TASR|17. sep 2001 o 15:43

Dortmund 17. septembra (TASR) - V 2. kole nemeckej hádzanárskej bundesligy žien rozdrvil tím bývalého slovenského reprezentačného kormidelníka Tomáša Kuťku...

Dortmund 17. septembra (TASR) - V 2. kole nemeckej hádzanárskej bundesligy žien rozdrvil tím bývalého slovenského reprezentačného kormidelníka Tomáša Kuťku celok aktuálneho vicemajstra z HC Lipsko (32:22), v ktorého dresoch sa predstavili aj dve slovenské spojky -Jana Oborilová a Marcela Vlčková.

"Bol to prvý deň môjho pôsobenia v Dortmunde, ktorý som si naozaj vychutnal. Doteraz som pracoval len na tom, aby som v tíme presadil moju filozofiu. Už aj moje hráčky pochopili, že jedinou správnou cestou je drina," vyhlásil po zápase slovenský kormidelník a neskôr doplnil slová: "Prvý polčas (16:15) bol ešte vyrovnaný a v druhom zahrali moje zverenky fantasticky v obrane. Pred sezónou s nami nikto nerátal a po tom, čo sa minulý týždeň zranila naša najlepšia strelkyňa Hodaková-Maierová nás odpisovali na vypadnutie."

Obe slovenské spojky, ktoré ešte nedávno pôsobili pod Kuťkovým vedením v národnom výbere, ešte stále nie sú stopercentne zdravotne fit - Oborilová po operácii kolena a Vlčková po zranení. V zápase skórovali iba zo sedmičiek - Oborilová dvakrát a Vlčková trikrát, obe však po jednej sedmičke aj zahodili. "Marcela však napriek tomu bola spoločne s Radzevičiutovou najnebezpečnejšou hráčkou súpera," pochválil prešovskú odchovankyňu Kuťka.

V drese Oldenburgu sa darilo Kataríne Dubajovej, ktorá strelila vo víťaznom zápase v Rostocku s domácim Emporom (24:15) 5 gólov. Annamária Kovácsová v službách Teutonie Riemke prehrala na palubovke nemeckého pohárového víťaza TV Mainzlar (21:25).

br mi

Súvisiace články