Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Kuťka sklamaný zo stavu reprezentantiek, v roku 2002 SR s novým koučom

TASR|20. apr 2001 o 13:26

Bratislava 20. apríla (TASR) - Tréner slovenskej ženskej reprezentácie v hádzanej Tomáš Kuťka netajil po skončení krátkeho dvojdňového sústredenia reprezentantiek sklamanie zo stavu svojich zvereniek. Jeho výber už o necelý mesiac (19. mája) čaká v Šali prvý zápas 2. fázy kvalifikácie na MS s Rakúskom a na kontrolnom zraze sa mali hráčky preveriť predovšetkým po kondičnej stránke a z hľadiska životosprávy. Odbornú výpomoc realizovala servisno-metodická komisia Slovenského olympijského výboru, ktorá na základe rozmanitých testov vypracuje individuálne podporné programy na regeneráciu hráčok.

"Výsledky by mali byť do týždňa vyhodnotené," informoval slovenský kormidelník a pokračoval: "Už počas sústredenia som však videl, že hráčky naň prišli v nedobrom stave. V prípravnom zápase s Dunaferrom (24:34) mi ich bolo až ľúto, ako vyzerali v porovnaní s rýchlorukými a rýchlonohými Maďarkami. Znova musím opakovať, že spolu s asistentom Danovem sme odkázaní na oddiely, v akom stave nám do reprezentácie pošlú hráčky. Napríklad zo Šale prišli hráčky pretrénované a v katabolickom stave. V poslednom období to nebolo prvý raz a takmer vždy sú dve Šalianky choré."

Trénera Kuťku v hodnotení svojich zvereniek uspokojuje azda jediný fakt. "Jediným pevným bodom, od ktorého sa dá odraziť, je dobrý kolektív," skonštatoval slovenský kouč a dodal: "Aj hráčky by však mali byť profesionálkami v starostlivosti o svoje telo."

V prípade, že Slovenky neuspejú v dvojzápase s favorizovaným Rakúskom a po nezdare v kvalifikáciách na MSď99 a ME 2000 nepostúpia ani na svetový šampionát do Talianska, je Tomáš Kuťka pripravený zložiť svoju funkciu a nečakať na odvolanie zo strany zväzu. Ak by sa však Slovenkám podarilo cez silné Rakúšanky prebojovať na MS, s rezignáciou by počkal až po skončenie majstrovstiev. "V každom prípade si myslím, že s reprezentáciou sa rozlúčim dôstojne," vyhlásil tréner, ktorý bol od januára 1999 na lavičke SR v 35 medzištátnych zápasoch a Slovenky priviedol k 20 víťazstvám (4 remízy, 11 prehier).

br pe

Súvisiace články