Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kutálek možno bude strieľať hokejové góly za Košice

Kutálkov zásah. Možno čochvíľa bude góly v Steel Aréne dávať hosťujúcim tímom. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 11. feb 2015 o 23:00

Smutný bol pohľad na prázdne sektory Steel Arény počas duelu Košičanov s Piešťanmi.

Smutný bol pohľad na prázdne sektory Steel Arény počas stredajšieho duelu Košičanov s Piešťanmi. Jeden z možných súperov obhajcu titulu v prvom kole vyraďovacích súbojov košických priaznivcov hokeja nelákal.

KOŠICE. Nezabrala ani víťazná séria Oremusových zverencov, ktorí ju natiahli na šesť s plným bodovým zápisom.

„Zaregistrovali sme väčšiu absenciu divákov na tribúnach, no nám nezostávalo nič iné, len hrať aj za takýchto okolností a výkonmi sa snažiť o pozvanie váhavých na štadión. Veríme, že v piatok fanúšikovia na Nitru, ale najmä na nás už prídu,“ vyslovil presvedčenie statný útočník Tomáš Hrnka.

„Hralo sa nám dobre, veru takýto súper by bol v prvom kole ´jedlý´. Lenže každý zápas je iný, takže nesmieme upadnúť do uspokojenia, že to bude aj neskôr ľahké. My sme dobre korčuľovali, vytvárali sme si dostatočné množstvo gólových príležitostí a niekoľko z nich sme aj premenili.“

Duel si užíval

Autor gólovej bodky, ale aj asistent pri treťom presnom zásahu Biceka, ktorý dorážal práve Hrnkovu strelu vyrazenú Rybárom hneď po jeho návrate z trestnej lavice, si tento duel užíval.

„Chvalabohu, pripísal som si už v druhom meraní síl za sebou úspešnú trefu a to vždy útočníka poteší a dostane ho do pohody. Blíži sa záver základnej časti a my cítime, že to začína v tíme fungovať. Nechcem nič zakríknuť, len nech nám to vydrží čo najdlhšie. Tento zápas máme za sebou a čaká nás omnoho náročnejší sok a pre mňa ešte o niečo viac motivujúci, veď som si niečo v Nitre odslúžil,“ s úsmevom a spokojne sa vrátil do predsa už veselšej šatne úradujúceho majstra.

V akcii Martek Bartánus. Foto: JUDY

Tvrdil, že o príchode do HC nič nevie

O tom, že na opačnej strane účinkovala možná posila pre play–off Tibor Kutálek sa v útrobách ´stilky´celkom otvorene hovorilo. Samotný hráč to však akoby ani netušil.

„Nie, ja o tom nič neviem a popravde, dnes som to vôbec neriešil. Chcel som podať výkon na hranici svojich možností, ktorý som korunoval, žiaľ, jediným našim úspechom. Myslel som si, že sa môj tím naštartuje k lepšiemu prejavu, ale domáci nám veľa nedovolili. Veľmi dobre korčuľovali a nepustili nás prakticky do hry. Nie, nebolo to o tom, že sa už cítime byť istí na svojej pozícii, a tak nám o nič nešlo. Proste, Košičania boli pre nás dnes silná káva,“ uzavrel špekulácie piešťanský útočník.

S pukom Tomáš Rachůnek. Foto: JUDY

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.