Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kuriózna paráda - Vraj by nemal hovoriť, že chcel centrovať

Sportnet|Publikované 23. okt 2006 o 22:00

Liberec Nielen na Slovensku padajú kuriózne góly (viď prípad Košičana Petra Krakovského v uplynulom stretnutí Corgoň ligy v Ružomberku). Pozoruhodný

kúsok sa podaril aj Petrovi Šinglárovi (na snímke vpravo) v minulom kole najvyššej českej futbalovej súťaže. Obranca Liberca načal Plzeň v 19. minúte (tá napokon prehrala 1:4). "Zle som trafil loptu. Pôvodne som chcel centrovať, ale kožená mi zle sadla, no napodiv skončila v sieti. Brankár hostí si tiež myslel, že to bude center a nedal si pozor. Lopta preletela k zadnej žrdi a skončila v sieti," riekol bývalý hráč Ličartoviec, ktorý podáva pod Ještědom vynikajúce výkony. Ťažko však jednoznačne viniť gólman Západočechov, či to bola jeho chyba. Strážil si prednú žrď, ale lopta nevyspytateľným falšom preletela približne 20 metrov a doplachtila za bránkovú čiaru.

"Taký nevšedný gól sa mi ešte nikdy nepodaril. Niekedy hráč chce mieriť čo najpresnejšie a ide to ďaleko mimo, inokedy kopne ledabolo a predsa je z toho zásah." Mimochodom, spoluhráči si slovenského legionára doberali, aby nabudúce nehovoril, že chcel centrovať, ale že presne to takto mienil kopnúť. "Ja ale nechcem klamať, však by sa na to i tak prišlo," pokračoval v dobrej nálade. Po zápase nehovoril s brankárom hostí, tomu sa iste ešte dlho bude zdať o tom, čo mu východniar vyparatil. Aj keby nechcel, i tak mu to budú pripomínať mnohí, veď televízne zábery z tejto situácie sa dostali do domácností priaznivcov futbalu. "Ja som to tiež v televízii videl, dobre sa to pozeralo."

Podstatné však bolo, že Liberec odčinil výbuch z predošlého kola, keď utrpel prvú prehru v tomto súťažnom ročníku v Příbrami. Bolo to prekvapenie ako hrom. Po prehre bolo dusno v šatni, hráči medzi sebou kriticky hovorili o tom, že za vlažný výkon bez srdca a srdnatosti si nič iné nezaslúžili. Inak mohli byť preteky na špici s Mladou Boleslavou pre nich výhodnejšie. "Bez pohybu a odhodlania sa nedá vyhrávať. Zrejme to bol čiastkový útlm, ale je dobre, že sme sa z neho skoro dostali. Mrzelo nás to, čo sa stalo a dúfam, že nič podobné sa už opakovať nebude."

Okrem toho, že Liberec chce atakovať najvyššie pozície v domácich zápoleniach, trúfa si zarúbať parádne aj v Pohári UEFA. Naposledy remizoval doma s FC Sevilla 0:0. "Postupujú prví traja, takže chceme medzi nimi. Takáto konfrontácia na medzinárodnej scéne je pre nás poučná, je to celkom iný futbal ako v domácej súťaži. Na hráčov to kladie iné nároky pokiaľ ide o rýchlosť myslenia i pohybu, ako aj v taktike. Napríklad španielski súperi to je úplne iná trieda. Avšak ja takéto duely vítam, lebo iba v súperení s podobnými silnými rivalmi sa možno zlepšovať."

Už dlhší čas si Peter Šinglár pýta na diaľku pozvánku na "vážny" zápas aj slovenského štátneho tímu. Zatiaľ mu ale takáto šanca unikala pomedzi prsty. Možno však po zmene trénera nadíde jeho čas. Viacerí tvrdia, že by bolo načase. "Vôbec nevnímam podobné poznámky, že by som sa mal dostať do nominácie. Akurát som zachytil rezignáciu trénera Dušana Galisa a bude na jeho nástupcovi, koho zavolá nabudúce. Pre mňa je prvoradé hrať perfektne v klube a čakať, že sa azda naskytne možnosť reprezentovať niekedy v budúcnosti. Preto sa stále snažím zlepšovať svoju hru."

Má to presne podelené

Odvtedy, ako prišiel do Slovana, Peter zaznamenal tri góly. V každej sezóne (hoci tá prvá nebola celá) jeden. "Už by bolo ale aj dobre, keby som kvótu zvýšil," usmial sa. Inak, poplatiť musel iba za premiérový zásah po príchode a spomína si, že ho to vyšlo približne na tritisíc korún. Tie odovzdal pokladníkovi tímu, ktorý za túto sumu nakúpil občerstvenie pre kolektív. "Možno by niektorí chceli, aby som aj teraz niečím prispel do kasy vzhľadom na charakter gólu, ale pravidlá máme jasné. Koniec koncov ja nepatrím medzi typických zakončovateľov, u mňa je podobná situácia skôr výnimočná, ojedinelá."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.