Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kuriozita

Sportnet|Publikované 4. dec 2003 o 00:00

Vo futbalovom klube Zemplín Michalovce neustali rošády na trénerskej lavičke ani po tom, čo klub dosiahol najlepšie umiestnenie po jesennej časti

za posledné tri roky. Tentoraz nato doplatil Jozef Štafura, ktorého pri kormidle A-mužstva nahradil Humenčan Jozef Škrlík. Zaujímavé je, že spomínané najlepšie umiestnenie spred troch rokov dosiahli Michalovčania takisto pod taktovkou Jozefa Štafuru, keď zimovali dokonca na prvom mieste a čuduj sa svete, aj vtedy funkcionári tohto kormidelníka odvolali z funkcie... "Nerozumiem tomu. Všade vo svete sú prvotným meradlom úspešnosti trénera výsledky. Aj vtedy pred troma rokmi, aj teraz som s mužstvom atakoval špicu tabuľky, no v oboch prípadoch ma nepochopiteľne čakal rovnaký koniec. Keď som sem koncom lanského ročníka prichádzal, neveril som, žeby sa mi čosi podobné mohlo prihodiť, ale teraz viem, že okolnosti sa zvyknú kruto opakovať," s pohnutým hlasom konštatoval Jozef Štafura, ktorému je svojho konca pri mužstve evidentne ľúto.

Do istej miery ho možno chápať. Má v rukách všetky argumenty. Je jediným kormidelníkom za posledné roky, ktorému sa podarilo Michalovčanov prinútiť hrať okulahodiaci futbal. Ocenili to aj diváci, veď priemer vyše tisíc ľudí na jedno stretnutie hovorí hádam za všetko. "Aj napriek tomu mi účasť na michalovskej trénerskej lavičke pripomínala sedenie na debni s dynamitom. Nepoviem azda nič nové, keď prezradím, že tréneri sú v Michalovciach pod obrovským tlakom. Nech tu vedie A-mužstvo hocikto, vždy to bude mať po každom nepresvedčivom výkone nahnuté. Na jednej strane vás to núti k neustálej ostražitosti, no zase to neprospieva k pohode v mužstve a už vôbec nie výkonom na ihrisku," rekapituluje J. Štafura.

Tento kormidelník s najvyššou trénerskou kvalifikáciou patril počas hráčskej kariéry medzi futbalových virtuózov. Hráčov z takejto echtovnej sorty nebehalo po našich trávnikoch veľa a možno i preto futbal neopustí. "Futbal je len jeden a mne neprekáža pracovať ani v Strážskom či Nacinej Vsi. Vonkoncom nehrozí, žeby Štafura ostal sedieť doma za fotelkou. Do jari je času dosť, preto počkám, kto príde s vhodnou ponukou. Michalovčanom želám v odvetnej časti veľa šťastia, nech splnia postupový plán, veľmi rád im prídem zablahoželať k druholigovému postupu," dodal na záver debaty, z ktorej bolo cítiť, že bola úprimná.

Súvisiace články