Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kupčíková verí v postup na ME

Sportnet|Publikované 4. aug 2008 o 22:00

VYHLÁSILI JU ZA NAJLEPŠIU HRÁČKU SLOVENSKADobrú náladu si vytvorili slovenské basketbalistky pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na

VYHLÁSILI JU ZA NAJLEPŠIU HRÁČKU SLOVENSKA

Dobrú náladu si vytvorili slovenské basketbalistky pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Na medzinárodnom turnaji žien v Poprade o Veľkú cenu Slovenska zaknihovali tri víťazstvá nad Talianskom, Nemeckom a Kanadou.

POPRAD. Práve ostatný súboj so zámorskými basketbalistkami bol pre Slovenky najlepšou generálkou pred prvým kvalifikačným duelom s Maďarskom, ktorý odohrajú naše dievčatá na budúci týždeň v Košiciach.

"Práve takéto zápasy potrebujeme, takže je to iba v náš prospech. V prvom stretnutí s Talianskom to bolo náročné z toho pohľadu, že to bol pre nás oficiálne prvý zápas a mali sme trochu obavy, ako sa predstavíme pred domácim publikom. Proti Nemecku to bolo ťažšie po fyzickej stránke, keďže sme už mali v nohách súboj z predchádzajúceho dňa. Kanada bola určite najťažším súperom, bol to rozhodujúci duel na turnaji. Fyzicky sme už toho mali ozaj dosť a bolo na nás vidieť, že sme už unavené," uviedla popradská odchovankyňa Lucia Kupčíková.

Slabšie začiatky

Úvody stretnutí zverenkyniam americkej trénerky Chatmanovej príliš nevychádzali. Toho sa treba v blížiacej sa kvalifikácii vyvarovať.

"Možno nám chýbala väčšia koncentrácia na začiatku, určite sa toho treba vyvarovať. Pozrieme si videá a zistíme, v čom bola chyba," ozrejmila kapitánka MBK Ružomberok, ktorá bola po skončení turnaja vyhlásená za najlepšiu hráčku Slovenska. "Som maximálne spokojná. Veľmi ma teší, že dostávam toľko priestoru a že sa mi darí herne i strelecky," poznamenala hráčka použiteľná na krídle i pod košom. V troch stretnutiach na VC v Poprade zaznamenala 41 bodov.

Cieľom postúpiť na ME

V kvalifikácii o postup na ME 2009 čakajú Slovenky ťažkí súperi, ale cieľom našich dievčat je prebojovať sa na európsky šampionát.

"Verím, že postúpime. Každý súper je nepríjemný, ale musíme ísť od zápasu k zápasu. Nikoho nesmieme podceniť, ale ani nikoho sa obávať. Až samotná kvalifikácia ukáže, či bol pre nás turnaj v Poprade dobrou generálkou," doplnila L. Kupčíková.

RICHARD HUDEČEK

richard.hudecekkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.