Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Kupčíková bude proti Ružomberku nervózna

Už hrá za rivalky. Lucia Kupčíková už v košickom drese. Prešla doň z konkurenčného Ružomberka. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 4. sep 2009 o 00:00

Prvé dva prípravné štarty v drese majstrovských Dobrých anjelov Košice má za sebou basketbalistka Lucia Kupčíková, ktorú klub zlanáril z konkurenčného Ružomberka. Dnes pridá tretí, v Poprade si zahrá proti rodáčkam.KOŠICE. Dnes o 17.30 hod. nastúpia v Poprade domáce extraligistky v rámci prípravy proti Dobrým anjelom, za ktorých už hráva aj Lucia Kupčíková. Odchovankyňa práve podtatranského klubu po troch rokoch v Ružomberku prestúpila do Košíc.

Euroligová výzva

"Bola to výzva. Chcela som si najmä skúsiť Euroligu," vraví o tom, prečo neváhala akceptovať košickú ponuku, slovenská reprezentantka. V "anjelskom" kolektíve sa zatiaľ cíti dobre. "Dievčatá poznám z národných družstiev, či už mládežníckych, alebo ženského. Myslím, že sme vytvorili dobrú partiu, a verím, že to tak bude aj pokračovať."

Porovnať nevie

Dvadsaťpäťročná podkošová hráčka ide zatiaľ v kariére postupnými krokmi. Z Popradu prešla do Ružomberka, kde sa stala dokonca kapitánkou a odkrútila si množstvo minút v pohárovej Európe. Teraz prechádza opäť o stupienok vyššie, na euroligový level. "V Ružomberku som hrávala veľa. Absolvovali sme zápasy Európskeho pohára FIBA, ktoré boli ťažké. Neviem ich však zatiaľ porovnať s euroligovými, to mi ukáže až čas, ale istotne je to iná kvalita."

A ako bude L. Kupčíková vnímať extraligové stretnutia proti Liptáčkam, ktoré teraz už budú jej najväčšími rivalkami? "Zrejme budem veľmi nervózna. Dievčatá poznám, aj ony mňa, a to aj herne, o to ťažšie to bude. Navyše, pred tamojším publikom sa nám ľahko hrať nebude."

Prvé testy

Košičanky majú v príprave na novú sezónu za sebou dva zápasové testy. Hoci s rovnakým súperom, dopadli odlišne. S BSS najprv prehrali 69:73, potom ho zdolali 93:59. "V prvom zápase sme pôsobili uspatým dojmom, bez vôle. BSS sa rozbehlo a bolo ťažké ich zastaviť. V odvete sme to chceli vrátiť na správnu koľaj. Prvý polčas sa nám to nedarilo, išli sme v podobných šľapajach ako prvý zápas. Po zmene strán sme však zabrali, čo ukazuje aj výsledok," dodala basketbalistka, ktorá na tohtoročných majstrovstvách Európy mala priemer 7,3 bodu a 5,3 doskoku na zápas.

Súvisiace články