Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Kunovice nakoniec vo WHIL budú štartovať, 5. ročník v kompletnom zložení

TASR|Publikované 14. jún 2006 o 14:22

Kunovice 14. júna (TASR) - Prvé malé jubileum - 5. ročník oslávi spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok WHIL s kompletným dvanásťčlenným štartovým ...

Kunovice 14. júna (TASR) - Prvé malé jubileum - 5. ročník oslávi spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok WHIL s kompletným dvanásťčlenným štartovým poľom. Prihlášku riadiacemu orgánu súťaže i účastnícky poplatok vo výške 65.000 Sk už zaslali aj zástupcovia českého nováčika z Kunovíc, ktoré síce zvíťazili v českej I. lige, ale dlho svoju účasť v interlige zvažovali.

"Vo WHIL už definitívne budeme štartovať," potvrdil člen vedenia klubu a bývalý reprezentačný tréner Československa Jiří Zerzáň a pokračoval: "Hoci sa nám nepodarilo zatiaľ vyriešiť personálnu otázku hráčskeho kádra, ktorú som ja považoval za hlavnú podmienku štartu v interlige, nakoniec sme sa rozhodli do toho ísť. Ešte sa budeme snažiť posilniť náš tím, a aj keď bude založený zväčša na našich mladých odchovankyniach, veríme, že budeme v súťaži hrať dôstojnejšiu rolu ako v minulom vydaní Bánovce alebo Bohunice."

Zerzáňovi nevyšli rokovania s brankárkou Škavronkovou, ktorá si našla angažmán na Islande a otázny je aj štart skúsenej slovenskej legionárky Rajnohovej, ktorá oznámila, že chce ukončiť aktívnu hráčsku činnosť. Ako šéftréner a hlavný metodik bude vystupovať práve Zerzáň, výkonným koučom však bude Antonín Střelec, ktorý sa vracia zo Zlína. "Treba priznať, že k nášmu rozhodnutiu prispel aj fakt, že s podobnými problémami sa boria aj v Zlíne a v Písku a tak by mal byť náš cieľ - umiestenie do 5. priečky v českej tabuľky a teda záchrana v reálnej rovine. Dôležité budú aj body zo Slovenska - s Trenčínom sme už hrali v príprave a bol to vyrovnaný zápas a možno si budeme môcť trúfnuť aj na Partizánske," predpokladal Zerzáň, ktorého klub by chcel zápasy WHIL hrávať v hale v Hluku asi 6 km od moravského mestečka.

Už v utorok 20. júna sa v bratislavskom Dome športu zídu delegáti zo všetkých dvanástich klubov na aktíve, na ktorom prebehne aj vyžrebovanie základnej časti nového ročníka.

Súvisiace články