Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kulturista V. Flimel pred MS v Košiciach: Idem vyhrať

Verí si. Kulturista Vladimír Flimel chce titul majstra sveta. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 9. jún 2009 o 22:00

Košická Steel Aréna bude už túto sobotu patriť kulturistom a fitneskám. V metropole východu organizuje Slovenský zväz kulturistiky, fitnes a bodyfitnes svetový šampionát asociácie NABBA. A aj Slovensko bude mať v Košiciach svoje želiezka v ohni. Jedným z

nich bude kulturista Vladimír Flimel.

KOŠICE. Vladimír Flimel nie je žiadny nováčik. Ako kulturistický reprezentant a pretekár v tlaku na lavičke už presvedčil o svojich kvalitách. V Steel Aréne si trúfa preraziť do povedomia aj v asociácii NABBA, svetový šampionát v Košiciach berie tak vážne, ako žiadne iné podujatie doposiaľ.

"Na majstrovstvách sveta som už bol ako kulturista tretí, na majstrovstvách Európy som získal zlato, ale to bolo v inej asociácii. Takú prípravu ako teraz som ešte nikdy nemal. Moje očakávania sa spájajú so ziskom titulu majstra sveta. Určite aj preto, že mám za sebou extrémne dávky tréningu. Posledné dni boli až sebazničujúce, nechcem nič zakríknuť, ale naozaj to cítim tak, že môžem ísť na zlato. Pripravujem sa štvorfázovo, je to ťažké, už takmer nespím. A to mi pred dvoma dňami zomrel otec. Ale ešte aj to ma ženie, chcem to dotiahnuť do konca, aj kvôli otcovi," povedal Vladimír Flimel.

Zmenil federáciu

Už pár rokov sa venuje kulturistike a rovnako aj tlaku na lavičke. Pod krídlami Slovenského zväzu kulturistiky, fitnes a bodyfitnes však funguje krátko. "Predtým som pretekal pod inou asociáciou. A vždy som sa snažil odviesť maximum. Ako kulturista som získal na svetovom šampionáte bronz, zlato zase na majstrovstvách sveta. V tlaku na lavičke som bol u nás roky neporazený šampión. Dosiahol som métu 275 kilogramov, no dodnes neviem, prečo ma nenominovali na majstrovstvá sveta, hoci som sa na ne poctivo pripravoval. Veď som mal za sebou aj dva negatívne dopingové testy. S tým výkonom by som bol majster sveta, no mne povedali, že nikam nepôjdem. No nevysvetlili prečo. Pred majstrovstvami Európy v Bratislave som sa nechal prehovoriť, pripravoval sa a deň pred súťažou ma stopli. Potom som si už vypočul len vulgarizmy na svoju osobu. Nemohol som štartovať na šampionáte, mohol ho ešte zažiť môj otec, Košíc sa už dočkal," s trpkosťou v hlase vraví Flimel.

Životná forma

Teraz si chce všetko vynahradiť. Pred majstrovstavmi sveta sa stal absolútnym majstrom otvorených majstrovstiev Srbska, a potom aj slovenským šampiónom v Novákoch. "Všetko sa to začalo tým, že som prešiel do Slovenského zväzu kulturistiky, fitnes a bodyfitnes, že pán Arpád Mester mi dal šancu. Zariskoval, cestoval som na majstrovstvá sveta v tlaku na lavičke v Birminghame a získal zlato, pravda, už v inej federácii. Neskôr mi Arpád Mester pomohol aj v príprave. Nedávno, na otvorených majstrovstvách Srbska, som sa presvedčil, že som dobre pripravený a v Novákoch som mal ako kulturista životnú formu. Verím, že v Košiciach bude taká, ako nikdy predtým. Konkurentov nepoznám, ale vlastne ma ani nezaujímajú. Idem vyhrať," vyhlásil pretekár klubu Fi.at Bratislava.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.