Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Kulturista Roman Skalský šokoval kulturistickú verejnosť - dva vystúpenia, dve strieborné medaily a ocenenie za najlepšie stehná

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Kulturistika v metropole Spiša sa spája hlavne s menom Milan Rolinec: 9- násobný majster Slovenska, 3 -násobný majster

Česko-Slovenska a účastník majstrovstiev sveta a Európy.

Po víkendových pretekoch v Martine máme na kulturistickom nebi novú hviezdu. Zatiaľ jej lesk nie je až taký jasný, ale Roman Skalský, si ako novic v kulturistickej brandži hneď po prvých dvoch vystúpeniach získal obdiv a uznanie.

Kulturistika ma baví, venujem sa jej len rekreačne asi osem rokov. Stáť na pódiu s ostatnými kulturistami bolo mojím snom. Po dlhom váhaní a za podpory blízkeho okolia som sa rozhodol prihlásiť sa do súťaže kondičných kulturistov v Starej Ľubovni, opísal svoje začiatky Roman Skalský.

V Starej Ľubovni vo svojej kategórii do 175 centimetrov poriadne zaskočil svojich súperov. V premiérovom vystúpenie obsadil druhé miesto.

Po Starej Ľubovni nasledovali veľmi kvalitné preteky v Martine, ktoré sa konali uplynulý víkend. Druhé miesto bolo pre mňa veľkým prekvapením, ale aj zadosťučinením za roky tvrdej práce, skonštatoval R. Skalský.

Úspech tohto dvadsaťsedemročného kulturistu má o to väčšiu váhu, že Roman si tréning a životosprávu riadi sám, na základe odbornej literatúry a odborných časopisov. Z Martina si doniesol krásnu trofej, ale celú kulturistickú verejnosť šokoval svojimi perfektne vypracovanými stehnami.

V Martine boli aj tradičné ocenenia za jednotlivé partie a tak k poháru a striebornej medaile pribudlo aj ocenenie za najlepšie stehná, hovorí Roman Skalský.

Po dvoch úspešných vystúpeniach čaká na Romana vrchol sezóny. V sobotu 11. októbra sa Košickej Optime predstaví na 1. Majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike mužov 2003.

Súťaž je určená pre kulturistov, ktorí sa pripravujú len naturálne, čiže prirodzenými prostriedkami, bez použitia akýchkoľvek zdraviu škodlivých prostriedkov. Najmä nie za pomoci anabolických steroidov, zdôrazňuje R. Skalský, ktorý sa na víkendovú súťaž pripravuje veľmi zodpovedne - dvojfázovým tréningom vo fitnescentre Rolinec v Spišskej Novej Vsi.

Súvisiace články