Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kuľha: Košice hrali naozaj veľmi dobre

Sportnet|Publikované 18. feb 2009 o 23:00

Už zajtra by mohlo byť v košickej Steel Aréne veselo. Hokejisti HC potrebujú získať len jediný bod a prvenstvo po dlhodobej časti extraligy majú v

suchu. Po zápase so Zvolenom môžu mať oceliari isté miesto v kvalifikácii Ligy majstrov. Na definitívu siahali už v Bratislave, no Slovan po dráme vyhral 5:4 po samostatných nájazdoch.

KOŠICE. Stačilo desať sekúnd, alebo jeden premenený samostatný nájazd a zvyšné tri kolá by boli pre košických hokejistov len povinnou jazdou. V Bratislave viedli v šlágri 7. kola nadstavby štyrikrát. No ani Kmiťov gól 122 sekúnd pred koncom tretej tretiny nebol pre Slovan smrteľným úderom, Výborný stihol pri power play pár sekúnd pred sirénou vyrovnať. V samostatných nájazdoch sa potom presadil iba domáci Lažo. V kvalitnom stretnutí sa však bolo na čo pozerať. Slovan i Košice potvrdili, že sú dve najlepšie mužstvá v extralige. Belasí v nadstavbovej skupine o 1. až 6. miesto strácajú na oceliarov 8 bodov. Aj keby v posledných troch stretnutiach získali plný počet bodov, Košičanom stačí jediný a do play-off pôjdu z prvej priečky. Už zajtra ju môžu potvrdiť v domácom vystúpení so Zvolenom.

Puk nevidel

Na Slovane sa v utorok zapísal do listiny strelcov aj Martin Kuľha. Najlepší strelec belasých tak má na konte 27 gólov. "Bol som pred bránkou. Videl som, že brankár Lipovský nemá puk pod kontrolou, tak som sa ho snažil pretlačiť do bránky. Priznám sa, puk som ani nevidel, že je to gól, som si všimol, až keď to signalizoval rozhodca," vrátil sa Kuľha k momentu zo záveru druhej tretiny, keď vyrovnával na 2:2. Gól mohol streliť aj pri samostatnom nájazde, no Lipovského neprekonal.

Hokej sa páčil

Zápas sa niesol v podobnom duchu ako stretnutia v play-off. Aj úrovňou prevyšoval iné. "Myslím, že to bolo veľmi dobré stretnutie. Ten hokej sa musel páčiť aj divákom. Zaslúžili sa o to obe mužstvá," pochvaľoval si Martin. Slovan dokázal štyri razy vyrovnať. Belasí teda ukázali aj svoju psychickú odolnosť. "Chceli sme vyhrať. Nakoniec sme boli radi, že to vyšlo aspoň na samostatné nájazdy. Košice hrali naozaj veľmi dobre."

Kuľha priznal, že jeho tím mal v závere aj kus šťastia. Pri power play šiestich na štyroch, keď mali hostia vylúčeného hráča, si belasí vynútili predĺženie. "Jasné, že sme mali aj kusisko šťastia. Strelu Výborného ešte niekto tečoval. Nieviem, či to nebol Ďuri Kledrowetz."

Potrebujú bod

Dvojbodové víťazstvo však Slovanu pozíciu nevylepšilo. Hráči majstra vedia, že Košičanom stačí málo a prvé miesto si uhája. "Ten jeden bod by mali získať. Aj keby sme už len vyhrávali, nemáme to vo svojich rukách. No každopádne víťaziť chceme, aby sme sa dobre pripravili na play-off," hovorí popradský odchovanec. A na otázku, či sa Slovan a Košice stretnú v extraligovom finále, odpovedá: "Každý o tom rozpráva. No nikdy neviete, lebo play-off je nevyspytateľné."