Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kukura autorom jediného gólu

Sportnet|Publikované 10. máj 2009 o 22:00

V jesennej časti Smižany rozstrieľali v domácom prostredí Hrabušice vysoko 6:2. Najvyššia návšteva v doterajšej pôsobnosti Hrabušíc v piatoligovej spoločnosti bola v nedeľu dopoludnia zvedavá, či budú opäť strelecké hody.HRABUŠICE. Novou vychádzajúcou hviezdou na Spiši je Peter Kukura z Hrabušíc. Toto meno by si mali všimnúť aj funkcionári z vyšších ligových klubov. Peter v dorasteneckej súťaži strieľa góly ako na bežiacom páse. Zaradili ho do A-mužstva, kde sa tiež už gólovo presadil a svoj "čuch" na góly preukázal aj v nedeľu proti Smižanom.

"Samozrejme, že každého mladého hráča poteší, keď strelí taký dôležitý gól. Poďakovanie však patrí spoluhráčom, ktorí mu túto akciu vypracovali. Nie je to môj prvý gól v "áčku" Hrabušíc, no rozhodne pre mňa najpamätnejší. Toľko divákov ešte u nás na futbale nebolo. Navyše, stretnutie bolo nesmierne ťažké - horúce počasie, ťažký tvrdý terén a veľmi kvalitný súper," povedal hrdina stretnutia mladučký Peter Kukura, autor jediného gólu.

Bezchybný "starec"

Už je takmer nemysliteľné predstaviť si obranu Smižian bez Mariána Bobka. V Hrabušiciach opäť odviedol kusisko dobrej roboty, ale z ihriska odchádzal veľmi sklamaný.

"Akurát oslavujem 34. narodeniny, a tak som chcel dobrý darček. Škoda. Bolo to výborné dramatické derby stretnutie. Hrabušice mali viacero dobých šancí. V druhom polčase im vyšla jedna útočná akcia. Nechápem, prečo náš gól v nadstavenom čase nebol uznaný. Zbytočne to rozhodca ovplyvnil," sklamane skonštatoval po stretnutí M. Bobko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.