Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Kuerten vzdal boj o účasť na Roland Garros

SITA|Publikované 18. máj 2007 o 15:11

PARÍŽ 18. mája (SITA) - Brazílsky tenista Gustavo Kuerten vzdal boj o účasť na grandslamovom Roland Garros v Paríži, ktorý sa na dvorcoch vo francúzskej metropole začne 27. mája. Trojnásobný víťaz turnaja ...

PARÍŽ 18. mája (SITA) - Brazílsky tenista Gustavo Kuerten vzdal boj o účasť na grandslamovom Roland Garros v Paríži, ktorý sa na dvorcoch vo francúzskej metropole začne 27. mája. Trojnásobný víťaz turnaja z rokov 1997, 2000 a 2001 mal dostať na druhý Grand Slam sezóny vzhľadom na svoje úspechy na Roland Garros voľnú kartu. Po týždňoch prípravy vo svojom domove v Santa Catarine na juhu Brazílie však Kuerten usúdil, že jeho výkonnosť nie je na dostatočnej úrovni. Aj naďalej však bude pokračovať v tréningu. Brazílčan zároveň odmietol aj ďalšie pozvánky na európske antukové turnaje.

Populárny Guga mal v poslednom období časté zdravotné problémy, vlani ho trápilo najmä pravé stehno. Po sérii zranení sa tento rok pokúša o návrat na kurty. Bývalá svetová jednotka z roku 2000 vyhrala vo svojej kariére 20 turnajov ATP Tour vo dvojhre.

Súvisiace články