Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kudročová podpísala na 3 roky Dortmundu, o pohárovú Európu nepríde

TASR|Publikované 17. máj 2002 o 19:40

Sereď 17. mája (TASR) - Hádzanárska brankárka slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa a reprezentantka Ingrid Kudročová podpísala v piatok v Seredi novú ...

Sereď 17. mája (TASR) - Hádzanárska brankárka slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa a reprezentantka Ingrid Kudročová podpísala v piatok v Seredi novú trojročnú zmluvu s klubom nemeckej bundesligy Borussia Dortmund.

Slovenský tréner Borussie Tomáš Kuťka, ktorý za michalovskou rodáčkou pricestoval s pripravenou zmluvou na reprezentačný zraz pred kvalifikáciou na ME so Slovinskom, o novej posile svojho tímu povedal: "Samozrejme, že z prestupu Ingrid mám veľkú radosť. Bude to pre ňu veľká výzva pôsobiť na mieste, ktoré doteraz obsadzovala najlepšia nemecká brankárka uplynulého desaťročia Eike Brahmová."

Kudročová mohla v prípade predĺženia zmluvy so 7-násobným slovenským majstrom zo Šale počítať s účasťou v Lige majstrov, ani v nemeckom klube však nakoniec o pohárovú Európu nepríde. Kuťkovej zverenky síce vypadli z Nemeckého pohára vo štvrťfinále, s Oldenburgom Kataríny Dubajovej a pôvodne im konečné štvrté miesto v bundesligovej tabuľke nemalo stačiť na postup do jednej z európskych klubových súťaži, podľa dodatočného prípisu z Európskej hádzanárskej federácie však Nemecko vzhľadom na výhodný ranking dostalo ešte jednu dodatočnú miestenku v Challenge Cupe. "Budeme musieť síce štartovať už v predkole tejto súťaže, ale na pohárovú Európu sa aj tak veľmi tešíme," uviedol predchodca Viery Zaťkovej pri kormidle ženskej reprezentácie Kuťka.

br fi jch

Súvisiace články