Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Kucka si v Žiline nezahrá

Róbert Vittek. (Autor: TASR)
Ladislav Harsányi|4. sep 2011 o 23:59

Bod z Írska je cenný. Na to, aby získal aj pridanú hodnotu, musia slovenskí futbalisti v najbližšom zápase zdolať Arménov.

BRATISLAVA. Isté je, že Slováci nevyrukujú na utorkový zápas kvalifikácie na EURO 2012 v Žiline v rovnakej zostave ako v Dubline. Stredopoliar Juraj Kucka sa totiž vykartoval a nebude môcť nastúpiť na duel proti Arménsku.

Tréner Vladimír Weiss okrem tejto vynútenej zmeny neuvažuje o väčšom pohybe v základnej zostave tímu.

Arméni hrajú o baráž

Hra proti Írom potešila, takisto aj bod, no radovať sa z toho nie je čas. Prichádzajú Arméni a ak Slováci nechcú znehodnotiť bod získaný na írskej pôde a chcú si udržať sľubné postupové vyhliadky, musia ich doma zdolať.

Arménsko, ktoré si v doterajšej kvalifikácii počína nečakane dobre, bude veľmi nepríjemným protivníkom. Na to upozornil bezprostredne po skončení zápasu v Írsku aj tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Weiss. „Určite budeme doma pod väčším psychickým tlakom. Arméni stále žijú, v skupine sú v hre o barážové miesto. Na nás strácajú len tri body. Kto trochu rozumie matematike a ráta body, musí to vidieť.“

Napokon facka, ktorú nám Arméni v prvom zápase v Jerevane uštedrili (prehra Slovákov 1:3 po slabučkom výkone), je poriadnym varovaním. „Arméni si veria, sú sebavedomí, výborní hráči,“ prízvukuje tréner slovenských futbalistov.

Aj s Movsisjanom

Arméni si v piatok bez väčších problémov poradili na andorrskej pôde, kde vyhrali 3:0.

Skóre otvoril naturalizovaný Brazílčan Marcos Pizzelli v 35. minúte. Štvrť hodiny pred koncom zvýšil útočník Gevorg Ghazarjan (v spolupráci s nováčikom Arturom Sarkisovom zo Šinnika Jaroslavľ). Špílmacher Henrich Mchitarjan v nadstavenom čase stanovil z penalty konečný výsledok.

Arméni nebudú môcť ani v Žiline počítať so zraneným obrancom Robertom Arzumanjanom, po odpykaní trestu (žlté karty) sa do tímu vracia útočník Jura Movsisjan.

Zápas v Žiline sa hrá v utorok so začiatkom o 20.15 hodine. Pozvánku pre divákov napísali slovenskí futbalisti ešte v Írsku.

Súvisiace články