Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Kučera prehral v 1. kole dvojhry so Safinom

TASR|15. aug 2004 o 18:13

Atény 15. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera prehral v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Rusom Maratom Safinom za 1:12 h ...

Atény 15. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera prehral v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach s Rusom Maratom Safinom za 1:12 h hladko v dvoch setoch 0:6 a 4:6. Tridsaťročný rodák z Bratislavy, štartujúci na svojej tretej olympiáde nepotvrdil priaznivú vzájomnú bilanciu 4:2 s bývalou svetovou jednotkou.

V prvom sete nepustil Safin Kučeru prakticky k ničomu, kvalitne podával, dobre returnoval a slovenskému daviscupovému reprezentantovi uštedril "kanára". V druhom dejstve slovenský hráč v prvom geme odvrátil tri brejkbaly, v piatej hre však opäť neudržal svoj servis a Safin si už víťazstvo nenechal ujsť. V ôsmej hre ešte Kučera mohol vykresať šancu na prípadný zvrat, pri podaní súpera však nevyužil štyri brejkbaly a po prvý raz na olympiáde vypadol vo dvojhre už v prvom kole. V Sydney a Atlante bolo pre slovenského hráča konečnou stanicou 2. kolo.

dvojhra - 1. kolo:

Marat Safin (Rus.) - Karol KUČERA (SR) 6:0, 6:4

Súvisiace články