Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kučera neplánuje návrat ani turnaje veteránov

SITA|Publikované 10. máj 2007 o 14:52

BRATISLAVA 10. mája (SITA) - Karol Kučera už vyše roka nie je profesionálnym tenistom a o to viac sa venuje hudbe. Bývalý šiesty hráč sveta a veľký fanúšik skupiny U2 nedávno krstil spolu so svojou formáciou ...

BRATISLAVA 10. mája (SITA) - Karol Kučera už vyše roka nie je profesionálnym tenistom a o to viac sa venuje hudbe. Bývalý šiesty hráč sveta a veľký fanúšik skupiny U2 nedávno krstil spolu so svojou formáciou Exit 40 prvé cédečko a návrat do tenisového kolotoča nechystá. "S profesionálnym tenisom je už koniec," povedal v online diskusii pre portál www.pravda.sk 33-ročný Kučera. Na otázku, či ho teda nelákajú turnaje veteránskeho okruhu, odpovedal rovnako záporne: "Ešte som na to mladý." Držiteľ šiestich turnajových titulov vo dvojhre priznal, že na okruhu ATP si najviac rozumel so Slovákmi a Čechmi a z množstva pamätných zápasov mu utkveli najmä tie proti Američanovi Petovi Samprasovi. "So Samprasom som mal skóre 1:8, ale to jedno víťazstvo považujem za najväčšie v kariére," komentoval. Ide o jeho triumf vo štvrťfinále Australian Open 1998 v Melbourne, keď vyradil Samprasa výsledkom 6:4, 6:2, 6:7 (5), 6:3.

Kučera ešte podotkol, že veľa bývalých tenistov sa po skončení kariéra stáva trénermi. A nevylučuje to ani vo svojom prípade. "Zahrávam sa s touto myšlienkou, v budúcnosti plánujem venovať sa aj trénerstvu," dodal na záver pre server www.pravda.sk.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.