Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kučera najvyššie, Beck už pred Hrbatým, Hantuchová opäť klesla

Sportnet|Publikované 3. nov 2003 o 23:00

Dvadsaťjedenročný rodák z Omahy Andy Roddick vystriedal na pozícii lídra rebríčkov ATP Španiela Juana Carlosa Ferrera a stal sa 22. hráčom na

mužskom tenisovom tróne a v poradí šiestym Američanom od zavedenia rankingu v roku 1973. Roddick si zabezpečil post svetovej jednotky osemfinálovým víťazstvom nad Španielom Tommym Robredom (6:3, 6:4) na záverečnom turnaji série Masters v parížskej hale Bercy. Zo slovenských tenistov si najvyššiu pozíciu v oboch rebríčkoch stále drží Karol Kučera, v Champions Race mu so 167 bodmi patrí 43. priečka a v rebríčku pre nasadzovanie je 40. s 930 b. V Entry rebríčku sa na druhé miesto v hodnotení Slovákov prepracoval už Karol Beck, ktorý si polepšil o 5 miest a o jedno predstihol Dominika Hrbatého.

Na čele ženského rebríčka WTA je Belgičanka Clijstersová. V prvej desiatke postúpila víťazka z Philadelphie Francúzka Amelie Mauresmová na šieste miesto pred Američanku Venus Williamsovú a finalistka Ruska Anastasia Myskinová vytlačila z ôsmej priečky krajanku Elenu Dementievovú. Slovensko má v prvej stovke naďalej tri hráčky. Daniela Hantuchová opäť klesla o jedno miesto a je na 19. priečke o 34 bodov pred Francescou Schiavoneovou. Slovenská dvojka Ľudmila Cervanová zostúpila zo 64. na 65. miesto a trojka Martina Suchá poskočila z 99. na 91. miesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.