Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Kučera definitívne zavesil raketu na klinec

SITA|Publikované 21. dec 2005 o 21:40

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) - V závere slávnostného galavečera Tenista roka 2005, ktorý sa uskutočnil v stredu 21. 12. v bratislavskom Národnom tenisovom centre, si tenisti z oceneného daviscupového ...

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) - V závere slávnostného galavečera Tenista roka 2005, ktorý sa uskutočnil v stredu 21. 12. v bratislavskom Národnom tenisovom centre, si tenisti z oceneného daviscupového tímu Slovenska pripravili pre svojho dnes už len bývalého kolegu Karola Kučeru prekvapenie. Na pódium dovliekli jeho tenisový poster v životnej veľkosti s nápisom "Ďakujeme, Karol!" a týmto sa mu poďakovali za jeho dlhoročné služby. Súčasťou Kučerovho obrazu bol aj klinec, na ktorý 31-ročný Bratislavčan symbolicky zavesil svoju raketu a definitívne sa tak rozlúčil s aktívnou kariérou.

Bývalý šiesty hráč sveta (v septembri 1998) vyhral počas kariéry šesť turnajov ATP vo dvojhre a v ďalších šiestich neuspel vo finále. Kučera sa môže pochváliť turnajovým triumfom na každom povrchu s výnimkou antuky. V roku 1995 premiérovo zvíťazil na tráve v holandskom Rosmalene, potom pridal halové prvenstvo v Ostrave (1997) a o rok neskôr prvý "betónový" triumf v americkom New Havene (1998) a austrálskom Sydney. V roku 1999 vyhral jeden z najväčších halových turnajov vo švajčiarskom Bazileji a po úspešnom návrate po sérii zranení pridal ešte jeden halový titul z Kodane (2003). Na grandslamovom turnaji sa jeden z najtechnickejších hráčov posledných rokov dostal najďalej v roku 1998, keď na Australian Open v Melbourne prehral až v semifinále. V tom istom roku bol ešte vo štvrťfinále US Open v New Yorku a o rok v osemfinále Wimbledonu v Londýne. Zásadným spôsobom ovplyvnil Kučerovu kariéru aj Davisov pohár. Kučera bol v slovenskom tíme od samého začiatku, teda od úvodných bojov v III. skupine euroafrickej zóny v roku 1994 a bol v ňom aj pri historickom postupe do finále. V bojoch o šalátovú misu sa predstavil 51-krát. Vo dvojhre dosiahol bilanciu 27-11 a vo štvorhre 6-7.


Súvisiace články