Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Kučera bude hrať v Nemecku ligu, venovať sa hudbe a dcérke

SITA|Publikované 19. dec 2005 o 11:21

BRATISLAVA 19. decembra (SITA) - Tenista Karol Kučera, ktorý sa vo finále Davisovho pohára oficiálne rozlúčil s profesionálnou kariérou, bude hrať na budúci rok v Nemecku. "Už som podpísal zmluvu s jedným ...

BRATISLAVA 19. decembra (SITA) - Tenista Karol Kučera, ktorý sa vo finále Davisovho pohára oficiálne rozlúčil s profesionálnou kariérou, bude hrať na budúci rok v Nemecku. "Už som podpísal zmluvu s jedným nemeckým klubom, ale priznám sa, na jeho názov si nespomeniem. V apríli by som mal zaň nastúpiť v seniorskej lige hráčov nad 30 rokov, celkovo by malo ísť o tri až šesť zápasov," prezradil 31-ročný Karol Kučera.

Niekdajší hráč elitnej desiatky svetového rebríčka vo dvojhre zatiaľ neplánuje trénerskú kariéru, aj keď už pomáhal jednej talentovanej 16-ročnej slovenskej tenistke, ktorá sa pripravuje u trénera Nižňanského. Jej meno však nechcel prezradiť. "Zahral som si s ňou, ale nechcem sa trénersky zatiaľ viazať." Beznádejné však nie je ani Kučerovo účinkovanie v realizačnom tíme slovenského daviscupového tímu. "Uvažujem o tom," priznal bratislavský rodák. "Ak budú chalani chcieť, rád im pomôžem."

Kučera sa už dávnejšie venuje hudbe, so svojou skupinou KKB (Karol Kučera Band) absolvoval už viacero verejných vystúpení. "Muzikou si vypĺňam voľný čas. Cvičím skoro každý deň, väčšinou však po večeroch a hráme niekedy až hlboko do noci. Chalani z kapely majú totiž svoje zamestnania," vysvetľoval Kučera, ktorý perspektívne uvažuje aj o nahratí svojho debutového albumu. "Či sa k tomu dostanem, netuším. Mojím hlavným cieľom v budúcom roku je venovať maximum času dcérke Kristínke."

Karol Kučera už dávnejšie avizoval, že finále Davisovho pohára bude jeho poslednou veľkou udalosťou v profesionálnej kariére. Kučera odohral v roku 2005 na okruhu ATP, dvoch grandslamových turnajoch a v Davisovom pohári iba desať duelov s bilanciou 4 víťazstvá - 6 prehier. Bývalý šiesty hráč sveta (v septembri 1998) vyhral počas kariéry šesť turnajov ATP vo dvojhre a v ďalších šiestich neuspel vo finále. Kučera sa môže pochváliť turnajovým triumfom na každom povrchu s výnimkou antuky. V roku 1995 premiérovo zvíťazil na tráve v holandskom Rosmalene, potom pridal halové prvenstvo v Ostrave (1997) a o rok neskôr prvý "betónový" triumf v americkom New Havene (1998) a austrálskom Sydney. V roku 1999 vyhral jeden z najväčších halových turnajov vo švajčiarskom Bazileji a po úspešnom návrate po sérii zranení pridal ešte jeden halový titul z Kodane (2003). Na grandslamovom turnaji sa jeden z najtechnickejších hráčov posledných rokov dostal najďalej v roku 1998, keď na Australian Open v Melbourne prehral až v semifinále. V tom istom roku bol ešte vo štvrťfinále US Open v New Yorku a o rok v osemfinále Wimbledonu v Londýne. Zásadným spôsobom ovplyvnil Kučerovu kariéru aj Davisov pohár. Kučera bol v slovenskom tíme od samého začiatku, teda od úvodných bojov v III. skupine euroafrickej zóny v roku 1994 a bol v ňom aj pri historickom postupe do finále. V bojoch o šalátovú misu sa predstavil 51-krát. Vo dvojhre dosiahol bilanciu 27-11 a vo štvorhre 6-7.


Súvisiace články