Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ku Čani sa vraj v sobotu prvýkrát čelom obrátilo šťastie

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Čaňa - Senec v sobotu do Čane neprišiel s tým, že sa uspokojí len s jedným bodom. Nakoniec však v 8. kole II. ligy nedočiahol ani naň, v Čani prehral

0:1. "Tým, že Senec bol na treťom mieste tabuľky, nám tento zápas určoval všetko pre to, aby sme v Čani vyhrali," potvrdzoval po zápase tréner Senca Jozef Valovič. "Vedeli sme, že Čaňa je kvalitné mužstvo. Hlavne doma. Hrá behavý futbal, má kvalitných hráčov, či už Kostelníka alebo Puháka, ktorí vedia hrať futbal a vôbec, vidieť, že sa tu systematicky pracuje, že domáci nie náhodou postúpili z III.ligy." Valovič nasmeroval kritiku po prehratom zápase do vlastných radov. "Niektorí hráči Senca si musia uvedomiť, že ak chcú uspieť, tak nemôžu laxne odohrať prvý polčas a v druhom polčase sa snažiť otočiť zápas. Je pravdou, že za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili dať minimálne ten gól, ale futbal sa nehrá na šance, hrá sa na góly. Súper využil to, čo mal. Je potrebné si povedať tie nedostatky, ktoré boli a musíme v ďalších zápasoch bodovať naplno."

Peter Fecko, kormidelník domácich, sa po stretnutí nemusel tváriť tak vážne, ako Valovič: "Senec len potvrdil, že patrí medzi tie lepšie mužstvá v tejto súťaži," zopakoval to, čo hovoril pred zápasom, Peter Fecko. "Očakával som ťažký zápas, čo sa nakoniec i potvrdilo. Kým v prvom polčase sme mali menšiu hernú prevahu a dali sme gól, v tom druhom nás súper zatlačil do defenzívy. Mal rýchlejších hráčov a hlavne prechod do útoku, a to hlavne pri našich štandardných situáciách. Pri tých si vytvoril najviac šancí, pretože sme to nestihli zachytávať," dodával Peter Fecko. Názorným príkladom bola 78. minúta, keď mal šancu Puhák, domáci zahrávali roh, aby sa vzápätí štyria seneckí hráči rútili na dvoch čanianskych obrancov. Našťastie pre Čaňu, Marek Lukáč sa s loptou dostal do uhla, jeho nepríjemnú strelu Zajaroš vyrážal nohou - kto vie, ako by to vyzeralo, ak by Senčania dvojicu čanianskych zadákov prečíslili a neposielali Lukáča do nezmyselného uhla... "Azda prvýkrát sa však ku nám priklonilo šťastie. Som rád, že sme po siedmych kolách konečne prvýkrát nedostali ani gól a že v ťažkých chvíľach nás podržal brankár Zajaroš," konkretizoval ešte dva víťazné faktory Peter Fecko.

Zaujímavú odpoveď dal Jozef Valovič na otázku, či sa hráči riadili špeciálnejšími pokynmi pri bránení tvorcu hry domácich Jozefa Kostelníka. "Ja si myslím a aj priebeh zápasu to ukázal, že to nebolo potrebné. Nemám ten pocit, že by Kostelník v druhom polčase bol režisér domácich, alebo žeby vynikal na ihrisku. Myslím, že tento zápas nestál na tom, či niekto bránil alebo nebránil Kostelníka. Tento zápas stál na tom, že sme nedali svoje šance."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.