Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kto z koho, v poslednom kole?

(Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 9. jún 2016 o 22:00

V piatej podtatranskej súťaži sú traja adepti na postup, v štvrtej lige dvaja na vypadnutie.

SPIŠ. Zatiaľ čo v druholigovej Spišskej Novej Vsi sa už v pohode pripravujú na nový súťažný ročník a letné dovolenky, v nižších ligových súťažiach v nedeľu vyvrcholí boj o postup resp. vypadnutie.

Po Novovešťanoch už majú súťažný ročník 2015/2016 za sebou aj Podhradčania.

Vlašania na pokraji vypadnutia

Už v stredu si Spišské Podhradie v 4. lige Sever predohralo posledný majstrák. Keďže hrali doma, neporušili tradíciu – prehrali. Ale zápas to bol veľmi dobrý. Podhradčania tak v nedeľu už môžu oddychovať a čakať na výsledky klubov, ktoré sú pod nimi v tabuľke.

To oveľa väčšia zábava je v 4. lige Juh. Bude to súboj na diaľku – kto, z koho. Najlepšiu pozíciu majú Rudňanci, ktorí doma hostia Strážske. Oveľa horšie sú na tom Vlašania a Geča. Už aj vrabce čvirikajú, že Geča ide do Veľkého Folkmara po tri body.

Lenže reči sa hovoria a futbal sa hrá! Vlašania sa dostali do hlbokej krízy a len futbalový zázrak ich v nedeľu môže zachrániť pred vypadnutím zo 4. ligy. Situácia v Spišských Vlachoch je z pohľadu trénera Petra Vandraška patová:

„Na tréning chodíme traja – šéf klubu, vedúci mužstva a ja, tréner.“ Ktovie koľko ich bude na piatkovom tréningu pred rozhodujúcim súbojom v Medzeve. Futbalovou lahôdkou posledného štvrtoligového kola je derby zápas Krompachy – Mária Huta.

Nakoniec sa hralo

Hrabušice 58 bodov, Poprad B 56 bodov, Harichovce 55 bodov. Hrabušice hostia v nedeľu Harichovce a Poprad B hrá v Helcmanovciach. A teraz buďme múdri? V stredajšej dohrávke Harichovce porazili doma Spišské Bystré 3:1. Medzi Hrabušicami a Helcmanovcami budú v nedeľu horúce telefónne linky.

Smižany si sčasti udobrili fanúšikov víťazstvom v Kravanoch a už tradične sezónu zakončia doma s Tepličkou. Pred rokom o takomto čase Smižany tiež v poslednom majstráku hostili Tepličanov a vtedy hrali na diaľku o postup s Mária Hutou.

Úspešnú jar zakončia Nálepkovčania doma s tabuľkovým susedkom z Veľkej Lomnice. Bez emócií a stresu bude ďalšie spišské derby Prakovce – Levoča.

Je len dobré, že súťaže sú napínavé do konca, do posledného kola. Najviac upriamená je pozornosť na 5. ligu podtatranskú, lebo od nej sa bude vyvíjať situácia vo vyšších a nižších súťažiach.

V nedeľu končí futbalová sezóna 2015/2016, ale ten pravý ošiaľ ešte len nastane počas európskeho futbalového sviatku. Nech pôsobenie Slovákov sa odrazí aj v budúcnosti na našich regionálnych trávnikoch. Nech o futbal je čoraz väčší záujem.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.