Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kto získa prvé majstrovské body v tejto sezóne?

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Trebišov V utorok odštartovala aj prvoligová hokejová súťaž. Náš región v nej má dvojité zastúpenie v podobe HK VTJ Trebišov a HK Dukla Michalovce.

Oba kolektívy sa v majstrovskej premiére objavili na ihriskách súperov, oba však prehrali. Trebišov aj kvôli poruche autobusu podľahol Senici na jej ľade 1:5, Michalovce nestačili na Považskú Bystricu, s ktorou prehrali 0:2. Zemplínčanom štart teda veľmi nevyšiel, nuž budú mať dnes podvečer možnosť na reputáciu. Pikantériou však je, že sa stretnú vo vzájomnom súboji na trebišovskom ľade. "Našim jediným cieľom bude víťazstvo. V Senici nám zápas veľmi nevyšiel, nastúpili sme naň priamo z autobusu a podľa toho vyzeral aj náš výkon. Začali sme s hodinovým oneskorením a takmer bez rozcvičky. Záhoráci vyhrali zaslúžene," vrátil sa k prvému majstrovskému stretnutiu na senickom ľade kapitán HK VTJ Trebišov Igor Šalata (na snímke).

Vlani sa Trebišovčanom v súboji so susedným rivalom veľmi nedarilo. Po víťazstve v prvej štvrtine súťaže 6:0, prišla porážka 3:5 a domáca remíza 3:3. Nehrozí podobný scenár aj teraz? "Ťažko predpovedať. Je to susedské derby a to nikdy nemá favorita, hoci práve nás zaňho pasujú. Myslím, že nás kvalita kádra predurčuje nato, aby sme dnes zvíťazili. Verím, že nás v úvodnom zápase majstrovskej sezóny diváci nesklamú a že ich príde aspoň 1 500. Máme v tíme veľa nových hráčov, ktorí sa budú chcieť ukázať v dobrom svetle," doplnil Igor Šalata.

Tak trochu nečakane sa v príprave Michaloviec na tento majstrovský ročník objavil aj útočník Peter Mižák, ktorý musel vlani z Dukly predčasne odísť. Už v prípravných dueloch naznačil, že útok, v ktorom hráva s Kopasom a Mihaľom bude najväčšou zbraňou Michalovčanov. "Naši funkcionári nemajú s mojim návratom nič spoločné, zaslúžil sa oň spoluhráč Martin Stripai. Oslovil ma, aby som Michalovciam pomohol, a tak som tu," stručne vysvetlil. Michalovčania v prvom zápase vyšli proti Považskej Bystrici bodovo i gólovo naprázdno, nuž sa právom očakáva, že dnes to bude z ich strany lepšie. "Ani na Považí to nebolo z našej strany zlé, ale doplatili sme na vychýlenú mušku. Domáci nám zavčasu strelili góly, šancí na vyrovnanie sme mali dosť, ale v koncovke sme prepadli. V Trebišove sa budeme snažiť, aby sa viac takáto situácia nezopakovala," doplnil tento krídelník s ťažko predvídateľným švihom v ruke. Najviac sa obáva sily domácich v ofenzíve, kde by sa mali vraj opäť objaviť hráči z Košíc. V Trebišove trénuje aj jeho niekdajší hráč Michal Pahulák, ale zatiaľ jeho štart neprichádza do úvahy. "Hlavne aby sme sa strelecky presadili. S Trebišovom sme v príprave odohrali dve, myslím, vyrovnané stretnutia. Nazdávam sa, že výkonnostne máme na nich, len musíme hrať lepšie v útoku, ako naposledy," dodal Peter Mižák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.