Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Kto je Pálffyho agent Petr Svoboda

Sportnet|19. jan 2004 o 00:00

So spolupracovníkom Pavlom Krausom má etablovanú firmu International Management. Žije v Edmontone.


Petr Svoboda.FOTO - SPORT JAROSLAV LEGNERNarodil sa 17. 12. 1946 v Prahe. Hrával futbal za Slavoj Vyšehrad, neskôr za Slaviu Praha. Zároveň boxoval na reprezentačnej úrovni. „K emigrácii ma v roku 1967 prehovoril Rudolf Kuka. Otec Pavla, neskoršej futbalovej hviezdy Slavie, nemeckého Kaiserslauternu a českej reprezentácie."

Po emigrácii hrával Svoboda futbal v tíme Edmontonu, ktorý tvorili európski prisťahovalci. „V roku 1971 sme hrali priateľský zápas proti Interu Bratislava. Tí nás bez problémov prebehli 3:1, náš jediný gól sa zrodil z dvojmetrového ofsajdu. Sám rozhodca uznal, že nás pustil k čestnému gólu. Pamätám si skvelých obrancov Jurkemika, Barmoša, v útoku Petráša a famózneho Szikoru," smeje sa po rokoch vášnivý poľovník.

„Trofejí mám dosť. Lesy okolo Edmontonu sú bohaté na zver. Skolil som vyše tridsať medveďov, desiatky losov, stovky srnčej. Už sa však za nimi nepachtím, v lesoch viac relaxujem".

Agentom Žigmunda Pálffyho je od jeho osemnástich rokov. „Výšku mojej provízie nezverejním, dohodli sme sa tak so Žigom. Náš vzájomný kontrakt podpisujeme vždy na obdobie jeho ďalšej zmluvy s klubom NHL. Spolupracuje sa mi s ním bez problémov, spočiatku mal jazykové problémy, no dnes je už z neho skúsený profesionál a príjemný spoločník."

Súvisiace články