Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kto dokáže zastaviť strmý pád moldavského futbalu?

(Autor: SITA)
Rudolf Rondzik|Publikované 22. aug 2016 o 22:00

Hostia pod folkmarský kopec vôbec nevycestovali.

MOLDAVA NAD BODVOU. Darmo bežný fanúšik futbalu klikal po webových stránkach, výsledok piateho kola 4. ligy skupiny Juh medzi V. Folkmarom a Moldavou v nedeľu nenašiel.

Až po hlbšom pátraní vyšlo najavo, že hostia pod folkmarský kopec vôbec nevycestovali. Pátrali sme teda, čo sa to u nedávneho úspešného druholigisti deje.

Nájsť dnes v Moldave niekoho, kto dokáže priblížiť skutočnú situáciu v FK Bodva, je takmer nemožné a tak nám museli stačiť informácie od súčasného kouča Františka Nógradyho: „Nebudem nič skrývať. Jednoducho sa k odchodu autobusu nedostavil dostatočný počet hráčov. Od vypadnutia z 3. ligy sa boríme s nedostatočným počtom futbalistov a hoci sa nám v prvých kolách podarilo vyskladať aspoň základnú jedenástku s dvoma, troma jedincami na striedačke, teraz sme to už nedokázali. Malo to svoje objektívne i subjektívne príčiny. Už proti Krompachom (doma 0:7 ) to bolo na hrane. Avšak bolo jasné, že keď kapitán tímu po zápase s nimi zložil kapitánsku pásku a odmietol za takej situácie pokračovať v klube, kríza vyvrcholila. A to sa v nedeľu iba potvrdilo. Klub nemá ozajstného gazdu. Aj preto som vyvolal stretnutie s primátorom mesta a budeme hľadať východisko. O futbal je v Moldave i na okolí veľký záujem, len sa ho musia chytiť ľudia, ktorí ho vrátia na správnu cestu. Už len kvôli mládeži, no najmä pre priaznivcov. Len nedávno nám takmer celé Slovensko závidelo futbalové prostredie i oduševnenie fanúšikov. Dnes je každému do plaču, ako rýchlo sa všetko zmenilo k horšiemu. Snáď si ešte pomôžeme a zastavíme tento strmý pád,“ uzavrel smutné rozprávanie F. Nógrady.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.