Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kto bude vodnopólový kráľ Košíc?

Hornets vs. Modrí Draci. Naposledy hrali proti sebe pred mesiacom, vtedy sa zrodila remíza. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 24. máj 2016 o 22:00

Séria o tretie miesto v rámci vodnopólovej Pharma Group Extraligy bude záležitosť dvoch košických tímov.

V súboji o bronzové medaily proti sebe nastúpia Hornets a Modrí Draci. Prvý duel je na programe dnes od 20. hodiny na Mestskej krytej plavárni.

KOŠICE. Z lepšej východiskovej pozície vstupovali do play-off vodnopólisti Hornets Košice, ktorí skončili po nadstavbovej časti na tretej priečke.

V semifinále však prehrali s bratislavskou Sláviou UK hladko 0:3 na zápasy a navyše pre trest prišli o hlavného trénera Róberta Kaida. Toho na lavičke sršňov nahradil Karol Bačo mladší.

Tréningy prebehli podľa predstáv

„Chlapcov bolo potrebné dať na pozitívnu vlnovú dĺžku, pretože mužstvo už dlhší čas nezbiera body. Za týždeň, čo som pri tíme, môžem povedať, že tréningy prebehli podľa mojich predstáv, disciplína bola v poriadku. Chlapci boli na tréningoch ticho, zbytočne nerozprávali a verím, že sa nám to vráti v podobe dobrého výsledku,“ informoval o svojich prvých dojmoch nový lodivod Hornets, ktorý povedie družstvo do konca sezóny.

Sršni prežili vydarenú prvú polovicu sezóny, keď v základnej časti skončili druhí a o skóre za sebou nechali aj Bratislavčanov.

Od nadstavbovej fázy sa však trápia. Naposledy vyhrali ešte 12. decembra a v priebehu viac ako piatich mesiacov získali len jediný bod za remízu s Modrými Drakmi.

V sérii o tretie miesto by však radi zabudli na nepriaznivé výsledky.

„Ja sa vždy snažím pripraviť sa na ten horší variant, takže počítam aj s päťzápasovou sériou. Každý, kto ma pozná, však vie, že ja chcem vyhrávať a myslím si, že aj chlapci idú do zápasov s rovnakým cieľom. Najdôležitejšie však bude, aby sme sériu vyhrali, nezáleží na tom, koľko budeme hrať zápasov,“ hovoril Karol Bačo mladší.

S kamarátmi si sadne 
bez ohľadu na výsledok

Zaujímavosť série je, že bývalý slovenský reprezentant vlani stál na opačnej strane a v bazéne i mimo neho viedol mužstvo Drakov.

„Možno to bude oproti minulému roku ľahšie, pretože vtedy som nefiguroval na súpiske oficiálne ako tréner a bolo to náročnejšie hrať a zároveň aj koučovať,“ pokračoval.

Hráči aj tréneri oboch tímov sa dôkladne poznajú, pretože niektorí si vyskúšali pôsobenie v Hornets aj u Drakov, alebo proti sebe minimálne hrali viacero zápasov.

„Ja mám kamarátov aj na druhej strane a nevidím v tom problém. Vieme, že v zápase sú emócie, aj jeden, aj druhý tím chce vyhrať, ale pokiaľ sú ľudia normálni a berú to zo športovej stránky, tak človek si aj bez ohľadu na konečný stav série s kamarátmi sadne,“ vysvetľoval Bačo, ktorý by na tribúnach košickej Mestskej plavárne rád videl čo najviac ľudí.

„Nech fanúšikovia prídu, nech si zakričia alebo zanadávajú, ale hlavné bude, aby bola dobrá atmosféra. Nikdy som nemal rád, keď sa spomínalo, že v zápasoch boli prílišné emócie. To k športu jednoducho patrí a derby má vždy tú najväčšiu iskru a nemalo by to byť inak ani teraz.“

Výsledkové zlepšenie psychickou výhodou

Modrí Draci skončili po nadstavbe na štvrtom mieste a v semifinále play-off podľa papierových predpokladov nestačili na favorizované Nováky. Po prehre 0:3 na zápasy mali viac ako týždeň na prípravu pred sériou o tretie miesto.

„Príprava prebiehala klasicky, viac času sme venovali dolaďovaniu herných situácií, presilovkám a podobne,“ prezradil hráč Drakov Martin Šuster.

Zatiaľ čo Hornets prežívajú od konca základnej časti výsledkovú krízu, ich košický rival po zmene trénera zlepšil svoju výkonnosť a v nadstavbovej fáze zaznamenal jedno víťazstvo a dve remízy.

V dvoch derby zápasoch proti 
sršňom dokonca neprehral.

„Myslím si, že je to pre nás istá psychická výhoda. Hornets majú mladší tím a my sme o niečo vyzretejší. Každý zápas je však iný. Ak by sa hralo o hodinu skôr či hodinu neskôr, výsledky mohli byť úplne iné. Sme na jednej výkonnostnej úrovni, preto treba dodržiavať taktiku, nemôžeme byť zbrklí a možno to pôjde.“

Zmena trénera by mohla súperovi pomôcť

Bilancia vzájomných duelov medzi Modrými Drakmi a Hornets je v tejto sezóne vyrovnaná. Oba tímy sa tešili z dvoch víťazstiev, raz si body podelili a dvakrát prehrali.

„Počas aktuálneho ročníka sme odohrali proti Hornets viacero zápasov a ak podáme náš štandardný výkon, myslím si, že by to mohlo na nich platiť. Nezamýšľali sme nad faktom, že súper už dlho nevyhral, ale určite nepadne tímu dobre, keď získa za pol roka bod. Zmenili však hlavného trénera, čo by mohlo ich morálku podvihnúť,“ povedal Martin Šuster.

Začiatok prvého zápasu série je na programe dnes o 20. hodine a dá sa očakávať, že do hľadiska si nájde cestu množstvo fanúšikov.

„Myslím si, že na oboch stranách je chuť po zisku bronzovej medaily najväčšia, aká môže byť. Derby zápasy sú vypäté presne kvôli tomu, že sa všetci hráči poznáme a každý chce vyhrať. Zatiaľ však nedošlo k žiadnym podpichovačkám, zrejme na to príde raz až po zápase,“ uzavrel jeden z dôležitých mužov v zostave Modrých Drakov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.