Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kto bol na Bánovú, neobanoval

Sportnet|Publikované 7. sep 2008 o 22:00

SP. NOVÁ VES. Hoci reprezentácia hrala v Bratislave svoj kvalifikačný zápas, druholigová súťaž mala aj v sobotu (dokonca druhé polčasy sa časovo

prekrývali) na programe majstrovské zápasy.

V závere už exhibícia

Rozbehnutí Spišiaci privítali na svojom trávniku za krásneho letného počasia neznáme mužstvo v Bánovej. Kto dal prednosť jednoduchému, ale veľmi dobrému druholigovému futbalu, v sobotu neobanoval. "Chlapcom som dosť prízvukoval, že potrebujeme urobiť dobrý výsledok a ukázať divákom aj dobrú hru. Zároveň nadviazať na náš úspech zo Starej Ľubovne. Súper z Bánovej nás mal dobre prečítaných. Bol pohyblivý, kazil našu kombinačnú hru, no po určitých našich zmenách sme hrali iný štýl po krídlach a centrované lopty im robili dosť značné problémy. V závere to už bola exhibícia z našej strany," spokojne skonštatoval po stretnutí tréner FK Spišská Nová Ves Jaroslav Zajac.

Štyri na zápas

Pred týždňom šokovali Novovešťania víťazstvom 4:1 v Starej Ľubovni. V sobotu uštedrili Bánovej rovnakú gólovú nádielku, s tým rozdielom, že doma neinkasovali. Je tak stanovená gólová norma na ďalšie zápasy? "No bol by som rád, keby taká norma bola aj do nasledujúcich zápasov. Mňa ako trénera veľmi teší zisk troch bodov, ale ešte viac, že divákov, predovšetkým v druhom polčase, videl dobrý futbal," odpovedal J. Zajac.

Verní fanúšikovia

Ako bolo už v úvode spomínané, v sobotu sa na Spiši začínal druhý polčas a v rovnakom čase mal úvodný hvizd kvalifikačný zápas reprezentácie v Bratislave. Očakávalo sa, že po prvom polčase sa veľká časť divákov zodvihne a odíde domov pozerať v televízii reprezentáciu. Sedem stovák verných fanúšikov však ostalo aj na druhý polčas a videlo veľmi dobrý futbal. "Som rád, že dali prednosť nášmu futbalu, ako reprezentáciu. No neodpustím si poznámku nechápem, čo robia na futbalovom zväze, keď sa hrá kvalifikačný zápas a my hráme normálne majstrovské stretnutie," nechápavo krútil hlavou tréner Jaroslav Zajac.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.