Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kružná prišla o brankára i body

Sportnet|Publikované 5. sep 2008 o 00:00

Vo štvrtom kole bol na trávnikoch II. triedy "pokoj", keď predčasne musel pod sprchy iba jediný hráč, gólman Kružnej. Regulárnosť však narušili

futbalisti Hrhova, ktorí dokázali do Honiec vycestovať iba so sedmičkou hráčov. Kečovo zaťažilo konto gólmana Jovíc dvojciferným skóre a sedemkrát ho prekonal útočník R. Lörincz. Susedské derby bolo jasnou záležitosťou futbalistov Rož. Bystrého a na opačnom konci okresu Čoltova.

ROŽŇAVA. Vedúce duo Nižná Slaná a Honce naďalej pokračujú bez zaváhania. Nižnoslanci hostili Kovstav a vo vyrovnanom stretnutí sa všetko podstatné odohralo až v poslednej polhodine. Po vedúcom góle hostia v priebehu dvoch minút dokázali vyrovnať, ale o chvíľu domáci dosiahli rozhodujúci a víťazný gól.

Honce si dlho nezahrali

Kazom kola bol zápas medzi Honcami a Hrhovom. Hostia pricestovali iba so sedmičkou hráčov a po úvodnej dvadsaťpäťminútovke ich počet pre údajné zranenie brankára klesol pod povolený limit. Bohúňovo konečne nastúpilo na stretnutie s platnými registračnými preukazmi, ale od susedného Čoltova inkasovalo poltucet gólov. Čestný úspech domácich za stavu 0:5 zaznamenal Csík. Kečovo nachádzajúce sa v strede tabuľky deklasovalo doma Jovice. Až sedemkrát sa do listiny strelcov zapísal Roman Lörinc a hetrikom ho nasledoval G. Zoller.

V ďalšom susedskom derby Rožňavské Bystré vysoko zdolalo Rakovnicu, ktorá nastúpila bez vykartičkovaného kanoniera Lörincza. Jediný gól hostia zaznamenali v záverečnej minúte Sedlákom.

Za nakopnutie pod sprchy

Kružná, ktorá je i naďalej bez bodu, viedla po prvom polčase nad Drnavou najtesnejším skóre, ktoré po prestávke poistila. Zdalo sa, že si konečne zaknihuje aspoň bod, ale opak bol pravdou. V 60. min. za stavu 2:1 gólman domácich Bacso za nakopnutie súpera loptou po odpískaní uvidel z rúk arbitra červenú kartu. Po jeho vylúčení ožili aj hostia a zápas rozdielom triedy otočili vo svoj prospech. Kružná tak prišla nielen o body, ale na tri stretnutia aj brankára. Futbalisti Ml. Brzotín prekvapujúco doma vysoko zdolali Slavošovce a zaknihovali si prvé body. Hostia po štvrťhodine hry viedli po dvoch góloch Valentíka, ale domácim sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať. Po prestávke hostia nepochopiteľne poľavili a domáci poľahky štyrikrát skórovali.

* * *

FAKTY

n Výsledkový sumár 4. kola: Nižná Slaná - Kovstav 2:1 (0:0) G: Lešták, Ambróz - Harabín, ŽK: bez, R: Czakói, DZ: Šimko, D: 100, Bohúňovo - Čoltovo 1:6 (1:2) G: D. Csík - Csongovai 3, L. Hugyár, R. Lázok, Š. Karas, ŽK: T. Kovács - Š. Karas, R: Nemčko, DZ: Máte, D: 100, Kružná - Drnava 2:5 (1:0) G: Roxer, Burdiga - Prónai 3, Orbán 2, ŽK: 0 - Cintel, Máte, ČK: Bacso (Kružná), R: Šalamon, DZ: Hadar, D: 30, Honce - Hrhov 2:0 (nedohrané) G: Vranec 2, Kečovo - Jovice 10:3 (5:1) G: Ro. Lörincz 7, Zoller 3 - Gebe. Lévai, Nagy, ŽK: bez, R: Farkaš, DZ: Gašpár, D: 50, Brzotín - Slavošovce 6:2 (2:2) G: J. Polyák 2, M. Kónya, O. Kónya, A. Polyák, M. Vavrak - Valentík 2, ŽK: T. Kónya, J. Kónya - Sklenár, R: Repaský, DZ: Danko, D: 50, Rožňavské Bystré - Rakovnica 6:1 (4:0) G: M. Leng 3, Ro. Šimko 2, Hajdu - Sedlák, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Šmelko, D: 60

n Najlepší strelci kola: 7 gólov - Roman Lörincz (Kečovo), hetriky - Štefan Csongovai (Čoltovo), Atilla Prónai (Drnava), Gabriel Zoller (Kečovo), Miloš Leng (Rož. Bystré)