Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kružná deklasovala Dlhú Ves a odpútala sa z posledného miesta

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Nedeľňajšie kompletné 6. kolo prinieslo dve víťazstvá hostí. Darilo sa Plešivcu v Brzotíne a Kunovej Teplici na Dedinkách. Prvé víťazstvo

si pripísala Kružná a Dobšiná už piatu prehru. Neporaziteľnosť si udržalo Krh. Podhradie, ale Vyšná Slaná o ňu prišla, keď podľahla v Lipovníku. Darilo sa aj Gemerskej Polome, ktorá si poradila s rožňavským Kovstavom. Bilancia 6. kola: 7 5 0 2 19:12 (góly) a 15:6 (body), doteraz: 41 23 7 11 100:63 (góly) a 72:42 (body). Spolu padlo v 6. kole 27 gólov (doteraz 163), čo predstavuje priemer 3,86 gólu na zápas (doteraz 3,97). Rozhodcovia vytiahli 14 žltých kariet (doteraz 91) a dva razy sa červenalo (doteraz 14 ČK). Strelcom kola sa stal s troma gólmi Zdenko Greško z Gemerskej Polomy. V 7. kole I. triedy ObFZ Rožňava sa stretnú: Rudná FK Brzotín, Vyš. Slaná Krh. Podhradie, Kun. Teplica Lipovník, Dlhá Ves Dedinky, Dobšiná Kružná, Kovstav Niž. Slaná, Plešivec Gem. Poloma.

KRUŽNÁ DLHÁ VES 7:1 (2:0)

Góly: 15. a 52. P. Kónya, 25. a 88. A. Gaži, 60. Lizoň, 61. Š. Rusnyák, 68. O. Kerekeš resp. 50. L. Novák. ŽK: A. Gaži 0. D: 60. R: S. Gallo. DZ: Ľ. Csobádi.

Domáci, ktorí boli bez bodu prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Po štvrťhodine hry zakončili svoj úvodný tlak Kónyovým gólom a o ďalších desať minút zvyšoval Gaži. Apex sa dral cez stred obrany Zlatého klasu, čo do prestávky viac gólov už neprinieslo. Hosťom sa podarilo znížiť, ale potom sa naplno prejavila domáca jednoznačná prevaha a Kružnianci pridali ďalších päť gólov. O dominancii doteraz posledného celku svedčí aj konečné vysoké skóre. Plným bodovým ziskom sa Apex odpútal z poslednej priečky tabuľky.

NIŽNÁ SLANÁ DOBŠINÁ 3:2 (2:1)

Góly: 8. Ruszó, 30. Vandrášik, 82. Drábik resp. 18. Laurinc, 71. Rupp. ŽK: bez. D: 150. R: N. Bakoš. DZ: G. Gášpár.

Hostia začali aktívnejšie, ale skóre otvoril hlavou domáci Ruszó. O osem minút však Dobšinci vyrovnali Laurincom. Polčasové skóre uzavrel strelou spoza pokutového územia Vandrášik, ktorý sa dostal k vyrazenej lopte od gólmana hostí. Po zmene strán sa kombinačne lepším hosťom podarilo opäť vyrovnať, keď bol úspešný Rupp. Domáci potom dva razy nasterelili tyý dobšinskej brány a pri pokusoch G. Keršáka i Drábika bol brankár hostí namieste a svojich podržal. Až striedajúci Drábik zabezpečil expiatoligistovi tri body gólom z 80. minúty. Dobšiná si pripísala piatu prehru v sezóne a podľa slov predsedu TJ Baník Dušana Vandrášika sa domáci vo vyrovnanom stretnutí na víťazstvo riadne nadreli.

DEDINKY KUN. TEPLICA 1:3 (1:2)

Góly: 27. Chabada 10. a 12. M. Turcsányi, 54. J. Fatľa. ŽK: P. Ogurčák Ragyina, Fatľa. ČK: M. Majerčák. D. 150. R: L. Fábian. DZ: L. Székely.

Hostia boli všestranne lepší a zaslúžene pod Geravami vyhrali. Potvrdili, že jarný výsledok v pomere 6:2 nebol náhodný a mužstvo Dediniek hrá v útlme. Už v 10. minúte Kunovčania vyšachovali domácu obranu a Turcsányi otvoril skóre. Po dvoch minútach sa k odrazenej lopte dostal opäť Turcsányi a nezaváhal. Pred koncom prvej polhodiny stretnutia sa presadil Chabada a domáci nepriaznivý stav znížili. Po zmene strán stanovil konečný výsledok po Danielisovom úniku Fatľa. Nespokojní diváci sa podľa našich informácií dopustili i nešportového správania, keď opľuli asistenta rozhodcu. Futbalisti Lokomotívy klesli na samé dno tabuľky, naopak, Kovo sa dostalo do najlepšej trojice, pričom ešte stále nie je celkom doriešený zápas 2. kola Plešivec Kun. Teplica (3:0 kont.).

GEM. POLOMA KOVSTAV 4:2 (2:0)

Góly: 48., 55. a 65. Z. Greško (1 z 11m), 72. Chomjak resp. 27. Džačár, 43. Adamec. ŽK: Chomjak Džačár, Kacara. D: 80. R: J. Šimko. DZ: O. Krištóf.

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov sa nakoniec tešili domáci. V prvej polovici zápasu boli kovstaváci lepším mužstvom, čo aj vyjadrili dvoma gólmi. Prvý sa do streleckej listiny zapísal gólom z priameho kopu Džačár a krátko pred prestávkou zblízka dorážal Adamec. Ani gól do šatne družstevníkov nezlomil a klasickým hetrikom sa za necelých dvadsať minút presadil Z. Greško. Jeho tretí úspech padol z pokutového kopu. Hostia sa dopúšťali chýb aj naďalej, čo využil Chomjak a prízemnou umiestnenou strelou definitívne zabezpečil Polomčanom tri body.

LIPOVNÍK VYŠNÁ SLANÁ 2:0 (1:0)

Góly: 19. Anna, 66. Dubovan. ŽK: J. Barczi. Cs. Korituš M. Ambrúž, A. Rogos, D. Gallo. D: 50. R: J. Chomjak. DZ: J. Krzák.

Vyšnoslanci pricestovali pod Sorošku ako jediní z účastníkov súťaže, ktorí boli bez straty body. Po 90-tich minútach už to prestalo platiť. Lipovník po dvoch prehrách za sebou začal miernou prevahou. Už v 6. minúte hlavičkoval nad Korsinszký. V 19. minúte unikol Podraczki a jeho center dorazil do odkrytej brány hostí Anna. Na konci prvej polhodiny mal na kopačke vyrovnanie Liptai, ale nedal, rovnako, ako neskôr na druhej strane ihriska Anna nezvýšil. Po zmene strán hostia svoje akcie nevyužili a prišiel trest. V 63. minúte ešte všadebol Anna zaváhal, ale o tri minúty trafil Dubovan, keď mu presne prihral Fabian po tom, ako sa zbavil hosťujúceho obrancu. V 75. minúte mieril vysoko nad Šalamonovu bránu hráč spod Radzima Gallo a tesne pred záverečným hvizdom iba slabo vystrelil domáci Dubovan. Lipovníčania sa tak v bojovnom a vyrovnanom stretnutí zaslúžene tešili z víťazstva.

KRH. PODHRADIE RUDNÁ 2:0 (2:0)

Góly: Mázik, Kún. ŽK: 1 1. ČK: Szőllős (hostia). R: P. Galík.

Z kusých informácií, ktoré sa nám podarilo získať, vyplýva, že pod hradom sa hral dosť rozháraný zápas. O výsledku rozhodli domáci hráči už do prestávky, keď im vyšli dve akcie. Najprv trafil po Filčákovom úniku Mázik a druhý gól Krh. Podhradia vsietil Kún po Polyákovom centri z prevej strany. Nováčik hrou sklamal, keď počas celého zápasu iba raz nebezpečnejšie vystrelil. Hostia z Rudnej dohrávali oslabení, ale ani tak, nevedeli domáci zvýšiť skóre. Po ďalšom trojbodovom zápise si Krh. Podhradie udržalo prvú priečku priebežnej tabuľky a je stále bez prehry.

FK BRZOTÍN PLEŠIVEC 0:4 (0:0)

Góly: Horváth 2, Viola, Pulen. ŽK: 1 0. R: P. Gonos.

Až do 75. minúty bol stav stretnutia bezgólový, lebo ani jeden zo súperov nedokázal skórovať. V poslednej pätnásťminútovke však hostia z Plešivca pretrhli smolu, keď celý druhý poolčas jasne prevýšili domácich a štyrmi gólmi vysoko zvíťazili. Získali piate víťazstvo za sebou (ak rátame aj kontumačnú výhru z 2. kola proti Kunovej Teplici). S 15 bodmi patrí Plešivčanom druhé miesto.