Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kruté dobiehanie pôvodných pozícií

Už sa nevie dočkať. Aj Jána Gogu (vpravo) zranenie pribrzdilo v raste výkonnosti. (Autor: Archív)
Sportnet|Publikované 15. jún 2009 o 22:00

V jarnej časti minulého súťažného ročníka I. futbalovej ligy sa i v kádri MFK Košice B vyskytli zranenia vážnejšieho charakteru, ktoré odstavili niektorých aktérov na dlhší čas. Mužstvo sa muselo zaobísť bez maródov Pačindu i Gogu.

V jarnej časti minulého súťažného ročníka I. futbalovej ligy sa i v kádri MFK Košice B vyskytli zranenia vážnejšieho charakteru, ktoré odstavili niektorých aktérov na dlhší čas. Mužstvo sa muselo zaobísť bez maródov Pačindu i Gogu.

KOŠICE. Čas ide však ďalej a hovorí sa, že je najlepším lekárom.

Návrat cez galeje

Onedlho sa začne príprava na novú sezónu. Tréneri môžu rátať s postupným návratom rekonvalescentov. Tak to naznačil aj Anton Šoltis, ktorý spomenul uvedených zverencov. Nuž, zaujímalo nás, ako sú momentálne na tom. "Ešte nezaberám s tímom, ale s kondičným trénerom Rastislavom Švickým. Začal som približne pred týždňom, o niekoľko dní by som sa mal včleniť do kolektívu v rámci spoločných tréningov," rozhovoril sa Erik Pačinda. Priznal, že postihnuté miesto ešte sem-tam cíti, ale už je to celkom dobré. Zatiaľ si nekladie na seba viac, než by uniesol pri behoch. Spočiatku to bolo však dosť kruté, lebo predsa len telo si odvyklo za niekoľko mesiacov od pravidelnej námahy. Jeho problémy sa začali v decembri minulého roka, keď najprv začal predprípravu s áčkom. Po pár tréningoch sa ozvali kruté bolesti, a tak musel záťaž vynechať. "Ozvala sa mi Achillova päta, ktorá robila galibu. Zapálila sa, bolo ju treba operačným zákrokom v prvej dekáde apríla vyčistiť." Ešte netušil, že to bude také komplikované, ale po operácii vedel, že najmenej pol roka si bude musieť od futbalu odpočinúť. Dva razy dostal sadru, musel si pomáhať pri chôdzi barlami. "Už je to za mnou, teraz sa sústreďujem na povinnosti," pripomenul futbalista, ktorého tiež trápi vypadnutie. V nastávajúcich zápoleniach by sa chcel dostať čím skôr do pôvodnej formy, hoci vie, že to nebude jednoduché." Ak mi príprava vyjde, azda budem k dispozícii na zápasy čím skôr," vyjadril vieru E. Pačinda.

Nič neuponáhľať

V apríli, i keď o pár dní neskôr než jeho spoluhráč, podstúpil operáciu Ján Goga. Tomu pre zmenu zase odborníci dávali do poriadku meniskus a roztrhnutý postranný väz. Tento hrotový borec skončil rehabilitačné kúry, chodí plávať, navštevuje posilňovňu. "Pokiaľ ide o atletické tréningy, behy, azda o mesiac by som sa mohol do toho pustiť. Tiež predpokladám, že to nebude jednoduché, ale nedá sa nič robiť. Netreba nič uponáhľať. Zbytočných pohybov, hlavne trhavých, sa musím vystríhať. Všetko chce svoj čas," pripomenul ďalší hráč, ktorý sa postupne chce dostať na tú pozíciu, na ktorej bol pred zranením. Uvedomuje si však tiež to, že kým vybehne na prvý majstrovský zápas, bude ho to stáť veľa potu a úsilia. I on držal mocne palce spoluhráčom, aby sa udržali v I. lige, ale nepomohlo to, takže trpel dvojnásobne. "Azda v budúcej sezóne pôjdeme hore a ja dostanem príležitosti pričiniť sa o to."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.