Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Krutá prehra so skúsenejšími Seničanmi

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Michalovce - Hovorí sa, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Nuž a v tomto duchu možno opísať aj utorňajší prvoligový súboj Michaloviec so Senicou. Aj

keď mala domáca Dukla po celý čas prevahu, čo sa odzrkadlilo aj na doteraz najvyššom počte strelených gólov v jednom zápase, na skúsenejších Záhorákov nestačila a podľahla im 3:5. "Tento duel mal byť pre nás konečne víťazným. Chlapci nastúpili na ľad s veľkou vervou, súpera nešetrili, ale šťastie sa tentoraz od nás odklonilo. Rozhodli tri chyby v našej obrane, ktoré mimoriadne efektívny súper okamžite trestal. Nezaslúžili sme si prehrať, dvojgólová porážka po takom výkone je pre nás krutá," vystihol podstatu utorňajšieho stretnutia tréner Dukly Jaroslav Hrabčák (na snímke). Váhu týchto slov dokázal aj bezprostredne po zápase, keď prišiel do kabíny a hráčom aj napriek prehre úprimne poďakoval za predvedený výkon. O prevahe Michalovčanov svedčí aj pomer striel na bránu, ktorý bol 30:15 v ich prospech. "Opakujem, doplatili sme na koncovku a nedôraznú hru v defenzíve. Súper bol efektívnejší, preto zvíťazil. V našom drese sa už predstavil Róbert Orlovský, bol autorom jednej gólovej prihrávky. Splnil naše očakávania a veríme, že bude pre nás prínosom. Mali sme tu aj avizovaných novicov z iných klubov, ale po tom, čo sme ich videli na ľade, radšej sme ich poslali späť. Potrebujeme lepších hráčov, ako máme v kádri," zdôraznil Jaroslav Hrabčák. Možno aj preto sa Michalovčania nevzdávajú služieb šikovného centra Branislava Barnu a podľa našich informácii je aktuálny príchod aj niekdajšieho kapitána Dukly Marcela Pavlovského. Tento odchovanec prešovského hokeja naposledy pôsobil v nižšej súťaži v Nemecku, nuž a keď šéfovia michalovského a prešovského hokeja nájdu spoločnú reč, nie je vylúčené, že opráši niekdajšie spomienky z pôsobenia pri Laborci.

Zajtra sa hokejisti z metropoly Zemplína predstavia na ľade Spartaka Dubnica, ktorý patrí medzi horúcich ašpirantov na postup do extraligy. V poslednom čase ale nie sú Považania v najlepšej forme, takže možnosť prvého bodového zisku v tejto sezóne pre hrabčákovcov žije. "Káder Petra Bohunického tvorí celý rad skúsených hráčov, ktorým sa síce teraz veľmi nedarí, ale isto sa budú chcieť v súboji s nami rehabilitovať. Je to silný súper, proti ktorému nemáme veľa šancí na úspech. Ak však hráči zopakujú posledný výkon po stránke bojovnosti a nasadenia, budem spokojný," dodal Jaroslav Hrabčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.