Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Krupovi dva zápasy v rade sadli

Blysol sa. Brankár Krupa sa predviedol vo výbornej forme. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 29. okt 2012 o 23:00

Výbornými výkonmi sa prezentoval v dvoch po sebe idúcich zápasoch v jeden deň brankár Tatrana Prešov Jakub Krupa.

Tipos extraligu odchytal s Topoľčanmi prakticky bez striedania.V SEHA League s Dobojom (BaH) sa do brány postavil v 22. minúte a zase sa predviedol vo výbornej forme.

PREŠOV. V predošlých zápasoch sa viac darilo v prešovskej bráne srbskému legionárovi Svetislavovi Verkičovi. Tatran má však vyrovnanú dvojicu gólmanov, čo potvrdili dva ostatné zápasy počas jedného odpoludnia v Tatran handball arene.

Zdá sa, že „nahustený“ zápasový program Jakubovi Krupovi sedí. S Topoľčanmi to za sebou zavrel, so Slogou Doboj svoj výkon ešte vyšperkoval.

„Dohoda znela tak, že prvý zápas proti Topoľčanom odchytám ja a druhý Sveťo Verkič. V prvom polčase so Slogou to ale v našej obrane celkom dobre nefungovalo. A tak ma tréner pred jeho záverom poslal na ihrisko. Uchytil som sa niekoľkými zákrokmi a potom som to celé dochytal. Netajím, s mojimi predchádzajúcimi výkonmi som nadšený ozaj nebol. Raz som sa ale už chytiť musel. A ono to prišlo práve v tom experimentálnom popoludní, kedy sme hrali dva zápasy v rade. V prvom som si upevnil sebavedomie a tušil, že už by to mohlo ísť len lepšie a lepšie aj v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú. Myslím, že ten čas nastal.“

Klapalo to aj s dorastencami

Topoľčany prišli s vizitkou tímu, ktorý sa pred sezónou značne posilnil. V podstate sa však len Kružík a skúsený Valent strelecky výraznejšie presadili.

„V porovnaní s predošlou sezónou je tento súper iste silnejší. Podľa mňa však predovšetkým v domácom prostredí. Vonku to zatiaľ ani u nás ešte zvlášť nepotvrdil,“ mienil J. Krupa, pred ktorým v určitých fázach stretnutia bránilo kvarteto nádejných dorastencov Tatrana.

„Sezónu máme zase nabitú množstvom zápasov a je dobré, ak v niektorých dostávajú šancu mladí. Pre mňa to, že v obrane hrali naraz aj štyria dorastenci, problém určite nebol. Na tréningoch aj takéto situácie tréneri modelujú. A je to dobré, pretože ak niekto zo skúsených pre zranenie či z iných dôvodov zo zostavy vypadne, ukazuje sa, že mladí už pomaly môžu za nich zaskočiť. Aby ich však plnohodnotne nahradili, pochopiteľne, na to potrebujú ešte svoj čas.“

Prečo nie je núdza o prekvapenia

Zápas SEHA League s Dobojom bol odlišný od toho Tipos extraligového. Sloga, hoci je na chvoste priebežnej tabuľky nadnárodnej ligy, na jej výkone to poznať určite nebolo.

„Iste, Doboj u nás zahral výborne. Ako vravel tréner hostí A. Dugič, vraj to bol ich najlepší výkon v sezóne. Ďalší dôkaz, že v SEHA League sú aj tímy zospodku tabuľky silné, vedia sa vypnúť k dobrým výkonom aj s jasnými favoritmi. Preto v tejto lige nie je núdza o prekvapenia. Skrátka, Sloga sa ukázal v dobrom svetle rýchlou, otvorenou hrou, takou typickou balkánskou naháňačkou. Ľudia sa ale na takú radi pozerajú, lebo na ihrisku sa stále niečo deje. A napokon, ani my brankári sa medzi žrďami vôbec nenudíme. Aj keď prehrávajú, stále to ťahajú dopredu,“ uzavrel pozápasovú debatu dobre naladený gólman majstrovského Tatrana.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.