Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Krupa sa uchytil na najlepšom strelcovi súpera

Jakub Krupa. V šlágri patril k oporám Tatrana. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 22. apr 2013 o 22:00

Šláger tridsiateho kola extraligy hádzanárov Prešove rozhodol favorit až samom závere.

Šláger tridsiateho kola extraligy hádzanárov v Prešove rozhodol favorit až samom závere. Tatran zdatného súpera z Hlohovca nalomil v druhej polovici druhého polčasu. Definitívne ale zlomil až trinásť sekúnd pred záverečným klaksónom.

PREŠOV. Pod skutočnosť, že zápas Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec mal napínavý priebeh, sa podpísali brankári oboch tímov.

Jakub Krupa medzi domácimi žrďami, Dušan Olejár i Marián Žernovič, ktorého odchovanec prešovskej hádzanej na krátky čas „pustil“ do brány, boli výraznými oporami svojich celkov.

Gólman Tatrana Prešov Jakub Krupa bol už pred zápasom jasnou jednotkou úradujúceho majstra.

a predpoludňajšom tréningu si Svetislav Verkič natiahol stehenný sval, a tak zaňho zaskakoval Matej Vernarský.

Krupa však svojím výkonom slovenskému juniorskému reprezentantovi šancu tentoraz nedal. Prešovský brankár výborne začal. U

chytil sa vlastne na najlepšom strelcovi Hlohovca Františkovi Zaťkovi, ktorého vygumoval vo vyložených streleckých pozíciách z krídelného priestoru a vychytal ho aj zo sedemmetrového hodu.

Aj preto na začiatku šiel do vedenia Tatran. „Je to tak, ako naznačujete. Ak sa brankár chytá na prvých dvoch, troch strelách súpera, zvyčajne mu stúpne sebavedomie, naberie väčšiu istotu a tá sa potom pretaví do celkového výkonu. Zavše chytí aj strely, ktoré by inak prenikli za jeho chrbát,“ tvrdil nám po skončení súboja aktuálne prvého tímu extraligy s druhým, český legionár v bráne Prešova.

Stále to bolo na hrane

Kým brankári na oboch stranách vyčnievali, predovšetkým tradiční domáci strelci gólové predstavy trénerov i fanúšikov zďaleka nenapĺňali.

„Paradoxne, v prvých fázach spolupráca s obranou fungovala slušne,“ mienil J. Krupa.

„Ak by sme však vpredu zakončovali z vyložených pozícií úspešnejšie, mohli sme vytvoriť od súpera väčší gólový odstup. Nemuseli potom pripustiť, aby Hlohovec, tuším trikrát, šiel do vedenia. Aj som veril, že pôjdeme aspoň do päťgólového vedenia, súperovi dáme patrične vedieť, kto je doma a postupne náskok ešte zvýšime. Realita ostala ale za zámermi. Herne sme nepresvedčili. Musím uznať, Hlohovčania podali v Prešove dobrý výkon. Divácky to bol podľa mňa ozaj príťažlivý súboj. Skóre v prvom polčase sa nakláňalo na jednu i druhú stranu. Stále to bolo na hrane.“

Na hádzanú až po dvoch týždňoch

Na konci prvej štvrťhodiny Tatran ale Sporte odskočil na štyri góly (24:20). Hlohovec sa však znovu dotiahol.

Aj preto, lebo Prešov nezvyčajne často chybil, mal veľké medzery v obrane, až na výnimky, o chabej streľbe opôr, nehovoriac.

„Nakoniec ste to pomenovali. Taký býva šport. Raz sa darí viac, inokedy menej. Ako som už povedal, Hlohovec zahral dobre. Dobre, našim streleckým spojkám to nesypalo. Na druhej strane hostia zavesili také góly, aké sa im teraz dlhší čas asi nepodarí. Takže je to trochu aj o momentálnej dispozícii jednotlivcov i celého mužstva. Výkonom sme ako tím herne neoslnili, na výhru sa nadreli, ale výhru dosiahli. V najbližšom kole máme voľný žreb. Hrať budeme opäť až o dva týždne (5. 5. doma s ŠKP Bratislava, pozn. red.). Určite čosi za ten čas natrénujeme a myslím, že v ďalších zápasoch dokážeme, že aj v slovenskej extralige vieme podať výkony na vysokej úrovni.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.