Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Krstný otec dvojičiek Bednarčík dvakrát skóroval

Futbalisti Vysokých Tatier. V Sabinove zaknihovali cenné víťazstvo. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 6. nov 2013 o 23:00

Veľmi cenné víťazstvo zaknihovali v 15. kole štvrtej ligy Východ futbalisti Vysokých Tatier. V Sabinove vyhrali 2:1.

Veľmi cenné víťazstvo zaknihovali v 15. kole štvrtej ligy Východ futbalisti Vysokých Tatier. V Sabinove vyhrali 2:1 po dvoch presných zásahoch Denisa Bednarčíka v závere oboch polčasov.

VYSOKÉ TATRY. A to rýchlonohý útočník pôvodne nemal v Sabinove ani nastúpiť, keďže ako krstný otec bol na krstinách dvojičiek. Napokon bol v dôležitom zápase žolíkom zverencov trénera Mikuláša Dvorožňáka. „Denis nakoniec stihol krstiny, aj zápas a mužstvu veľmi pomohol. Na spoločnej večeri po stretnutí však už chýbal, keďže sa ponáhľal naspäť na krstiny,“ prezradil nám vedúci mužstva Vysokých Tatier Miroslav Kolodzej.

Domáci išli do vedenia v 24. minúte po góle Lapoša. Prvý moment Bednarčíka prišiel v závere prvého polčasu, keď v 44. minúte vyrovnal. Aj rozhodujúci druhý gól v druhom polčase zaznamenal Denis Bednarčík v záverečných minútach. Gólovou strelou z 84. minúty zabezpečil hosťom plný bodový zisk.

„Pri oboch góloch využil svoju rýchlosť a prehľad v hre. Veľmi dôležitý bol prvý gól, keďže to bolo do šatne a pre naše mužstvo to bola obrovská vzpruha. Druhý gól si potom nechal na koniec duelu, keď sa umne vyhol ofsajdovej pasci,“ opísal rozhodujúce okamihy súboja Miroslav Kolodzej.

V Tatranskej Lomnici sa im páči

Počas jesene futbalisti Vysokých Tatier zmenili domáce prostredie. Z Nového Smokovca sa presťahovali do Tatranskej Lomnice, kde odohrali už tri majstrovské stretnutia. Nové prostredie si pochvaľujú.

„Ihrisko je výborné. Navyše na zápasy do Tatranskej Lomnice chodí viac divákov ako to bolo v Smokovci. Sme veľmi spokojní, túto zmenu jednoznačne vítame,“ povedal Kolodzej.

Cestujú k najlepším

Tatranci sa v závere jesennej časti dostávajú do hernej pohody. A to i napriek tomu, že im už dlhodobo chýba dvojica zranených hráčov (Pitoňák, Alžbetkin) a z pracovných dôvodov Gallik. V tabuľke poskočili na šieste miesto, v tabuľke pravdy so siedmimi plusovými bodmi sa dokonca vyrovnali vedúcej Plavnici.

V posledných dvoch zápasoch v tomto kalendárnom roku, v dvoch predohrávkach jarnej časti sa predstavia na pôde dvoch vedúcich tímov tabuľky. Túto nedeľu cestujú do Giraltoviec, o týždeň neskôr sa predstavia v Plavnici.

„Ideme sa tam pobiť o body. Nemáme čo stratiť, radi by sme rozšírili svoju bodovú zbierku z ostatných zápasov,“ dodal Miroslav Kolodzej.