Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kroták strelil svoj päťstý gól v najvyššej slovenskej súťaži

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|Publikované 15. jan 2016 o 18:04

V historickom rebríčku topkanonierov je neohrozeným lídrom.

V historickom rebríčku topkanonierov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže je Arne Kroták neohrozeným lídrom, druhý Martin Kuľha dosiahol 363 presných zásahov.

POPRAD. Popradský hokejista Arne Kroták pokoril ďalšiu streleckú hranicu. Jubilejný päťstý gól v kariére v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži si pripísal tento 43-ročný útočník v piatkovom zápase 39. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Skalice.

Domáceho gólmana Patrika Romančíka prekonal strelou švihom už po 54 sekundách hry v prvej tretine. Podarilo sa mu to v 1180. stretnutí v najvyššej slovenskej súťaži.

Väčšiu časť rekordnej porcie Kroták dosiahol v mužstve "kamzíkov", štyri sezóny strieľal góly aj za Košice. Pred aktuálnym súťažným ročníkom mal na svojom konte 491 presných zásahov, od septembra 2015 si pripísal ďalších 39 štartov a po piatku už aj 9 gólov.

V historickom rebríčku topkanonierov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže je Arne Kroták neohrozeným lídrom, druhý Martin Kuľha dosiahol 363 presných zásahov. Tretie miesto patrí Ľubomírovi Kolníkovi (346) a štvrté Petrovi Bartošovi (pred piatkovým duelom 318).

"Som rád, že sa to konečne prelomilo, lebo to už dosť dlho trvalo, kým som túto hranicu prekonal. Je škoda, že sa mi to nepodarilo pred vlastným publikom, bola by to krajšia oslava. Ale osud to tak zariadil, že som dal dnes nielen 500. gól, ale dva ďalšie a som tomu veľmi rád, ako aj nášmu víťazstvu," povedal po zápase Kroták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.