Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kroták: Čože je to osemstovka?

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 22:00

POPRADSKÝ KAPITÁN HISTORICKÝM REKORDÉROMUž neuveriteľných osemsto seniorských extraligových zápasov odohral v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži

POPRADSKÝ KAPITÁN HISTORICKÝM REKORDÉROM

Už neuveriteľných osemsto seniorských extraligových zápasov odohral v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži popradský kapitán Arné Kroták. Nestarnúci útočník "kamzíkov" je v tomto smere historickým rekordérom. Pri tejto príležitosti mu prezident klubu Anton Danko včera venoval niekoľko upomienkových predmetov a symbolický dres s číslom 800.

POPRAD. Dnes v Banskej Bystrici načne Kroták už svoju deviatu stovku.

"Vôbec som s tým nerátal. Riaditeľ klubu a momentálne zároveň i tréner nášho mužstva Tibor Turan mi povedal, že mám byť o pol jednej hodine u primátora mesta Poprad a prezidenta klubu Antona Danka. Absolútne som nečakal, že sa udeje niečo také," priznal A. Kroták, ktorý veľmi dobre vie, na ktoré hokejové obdobie vo svojej kariére spomína najradšej i najneradšej.

Najkrajšie i najsmutnejšie

"Hokejových momentov, na ktoré rád spomínam, je určite viac. Najviac mi v pamäti utkveli moje seniorské začiatky, keď sa v Poprade hrala federálna liga a na zápasoch bola fantastická atmosféra. Zabudnúť sa nedá ani na sezónu 2005/06, kedy sme sa dostali až do finále. Žiaľ, spája sa s tým aj moja najnepríjemnejšia hokejová skúsenosť, keď sme v rozhodujúcom siedmom dueli prehrali doma so Žilinou a nezískali titul," ozrejmil jubilant, ktorý ešte s hokejom nehodlá končiť.

Žeby tisícka?

"Konkrétne ciele si nedávam, lebo život športovca je veľmi vrtkavý. Na každom kroku číhajú nejaké zranenia, preto som rád, že som zdravý, bez vážnejších zranení. Hokej je spojený s mojim životom a keď mi zdravie bude slúžiť, prečo nie potiahnuť to až k tej tisícke," poznamenal A. Kroták, ktorý je zároveň i najlepším strelcom histórie slovenskej extraligy. Chýba mu už len majstrovský titul, na ktorý stále čaká.

Vzorom na ľade i mimo neho

Súčasný tréner Popradu Tibor Turan by mal najradšej v mužstve takýchto Krotákov čo najviac. "Kroták znamená pre popradský hokej v súčasnej dobe strašne veľa. Je vzorom pre mladšiu generáciu, na každom kroku cítiť jeho pohyb. Najlepšie by bolo, keby sme v každom útoku mali aspoň jedného Krotáka (úsmev). Je obdivuhodné, že za všetky tie roky si udržuje stabilnú výkonnosť a v každom ročníku patrí medzi najlepších hráčov. Môžem mu len popriať veľa zdravia a aby sa mu naďalej takto darilo," uviedol T. Turan.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.