„Krosovali“ pod hradom

Môžete si vyskúšať orientačný beh. (Autor: Slovenský skauting)
Sportnet|Publikované 24. mar 2017 o 23:00

V okolí Košického hradu usporiadali Jarný kros pod hradom.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal v okolí Košického hradu i vyhliadkovej veže Jarný kros pod hradom.

Zápolilo celkove 71 bežcov na dvoch tratiach v kategóriách mužov i žien.

Na dlhšej 8,7 km dlhej trati s prevýšením 230 m zvíťazil so značným náskokom Tomáš Mušinský za 35:07 min. Druhý v cieli Michal Lami zaostal 57 sekúnd a jeho brat František Lami (všetci KOB ATU Košice) dobehol tretí za 37:01 min. Uvedenému triu najviac konkuroval štvrtý v cieli, maratónec Július Kaľavský (All4Run Margecany) za 37:29 min. Na rovnakej trati žien dominovala Katarína Lamiová za 43:12 min. pred veteránkou Janou Slámovou (obe KOB ATU Košice).

Na kratšej trati s dĺžkou 4,3 km a prevýšením 115 m si miesta na stupňoch víťazov vybojovali: muži: 1. Michal Kurák 19:47 min., 2. Richard Sláma, 3. Adam Tysz (všetci KOB ATU Košice), ženy: 1. Antónia Šofranková 22:45 min., 2. Sandra Ivanková, 3. Ľuboslava Weissová (všetky KOB ATU Košice).