Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Krompašania zakončili sezónu víťazstvom a čakali na výsledok baráže

Remízoví králi. Krompašania uhrali až desať remíz, čo je najviac zo všetkých štvrtoligistov. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 19. jún 2014 o 00:00

Po dvoch týždňoch oddychu začne príprava na nový ročník, ale ešte nevedeli, v akej lige.KROMPACHY. Z trojice zástupcov Spiša v 4. lige Východ patrili medzi nováčikov súťaže Krompašania. V nedeľu v poslednom zápase sezóny 2013/2014 porazili 2:1 Vyšné Opátske.

Na záver víťazstvo

Týmto výsledkom potešili svojich verných priaznivcov. Poďakovali sa im aj zástupcovia FK Spišská Nová Ves, lebo výsledok z Krompách Novovešťanov upevnil v pozícii víťaza súťaže. Vyšné Opátske skončilo na druhej priečke.

„Smútok po poslednom majstrovskom zápase nie je. Čakáme na výsledok baráže. Chlapci po nedeli dostali dva týždne voľno a potom začne príprava na nový ročník. Začiatkom júla odštartujeme letnú prípravu a uvidíme, či na tretiu alebo štvrtú ligu,“ skonštatoval šéf krompašského futbalu František Jochman, ktorý ešte v čase nášho rozhovoru nepoznal výsledok barážového stretnutia z Popradu.

Doplatili na neskúsenosť

Štvrtoligoví Krompašania skončili na trinástom mieste so zaujímavou štatistikou – v 30 majstrovských zápasoch desaťkrát zvíťazili, desaťkrát remizovali a desaťkrát prehrali. Získali okrúhlych 40 bodov. Zo všetkých štvrtoligistov boli remízoví králi. A práve tieto stratené body ich najviac mrzia.

„Doplatili sme na neskúsenosť v tejto súťaži. Vo viacerých stretnutiach sme herne na to mali. V niektorých majstrákoch nám ušli body skôr mentálne,“ povedal F. Jochman.


Súvisiace články